^Na górę

Koncerty

Cantate Deo z kolędą u „Mikołaja” w Warcie

28 stycznia na zaproszenie męskiego chóru: „Lutnia” mieliśmy przyjemność śpiewać kolędy podczas mszy świętej odprawianej o godz. 11 30 w kościele p.w. Świętego Mikołaja w Warcie.

Na zakończenie mszy świętej wspólnie z chórem gospodarzy oraz nauczycielskim chórem z Turku  wykonaliśmy utwór Jana Maklakiewicza pt: „Jasna Panna”

djembed

djembed

Czytaj więcej: Cantate Deo z kolędą u „Mikołaja” w Warcie

Koncert Kolęd w Broniewie

W niedzielę 14.01.2018 roku chór CANTATE DEO udał się z kolęda do parafii pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Broniewie na Kujawach gdzie proboszczem jest obecnie były wikariusz naszej parafii ks. Zbigniew Raj. Chór swoim śpiewem ubogacil Mszę Święte o godz. 9 i 11. Po Mszach parafianie z księdzem Zbigniewem zaprosili nas na ciepły i smaczny obiad. Pomimo tego że wyjazd rozpoczął się już o 5.30 dziękujemy Bogu za ten czas i ludzi których stawia na naszej drodze. BÓG ZAPŁAĆ wspólnocie parafii w Broniewie ☺️☺️☺️ za zdjęcia dziękujemy księdzu Proboszczowi Zbigniewowi ☺️

Zdrowaś Maryjo

„Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą…” na Jasnej Górze
Chór Cantate Deo  już kolejny raz pokłonił się Czarnej Madonnie w dniu 25 sierpnia 2017r - w roku  Jubileuszu koronacji Jej cudownego obrazu.
„Ty świecisz mile światu w Częstochowie”… - uproś nam Matko potrzebne łaski dla nas i naszych bliskich.

Koncert Kolęd Warta 2017

22 stycznia 2017 r. na zaproszenie chóru „Lutnia” z Warty już po raz czwarty chór „Cantate Deo” wziął udział we wspólnym Koncercie Kolęd, który był piękną oprawą mszy świętej w Kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Warcie.
Tym razem nasz chór wystąpił w towarzystwie Chóru „Lutnia”, Chóru Nauczycielskiego Turkowskiego Towarzystwa Śpiewaczego, a także Chóru „Oremus” z Kramska. Chór z naszej parafii zaśpiewał m.in. „Nad Betlejem”, „Wszystko się raduje”, „Dzieciątko się narodziło”, „Zaśpiewam Jezuskowi”.
Koncert zakończyło wspólne wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.
Po koncercie tradycyjnie wzięliśmy udział w spotkaniu integracyjnym chórów zorganizowanym przez naszych wspaniałych gospodarzy, za które im serdecznie dziękujemy.

Koncert kolęd 2017

W Święto Objawienia Pańskiego, na zakończenie Orszaku Trzech Króli, zaprosiliśmy parafian i gości na koncert kolęd, który prowadziła pani Danuta Tabaszewska - prezes chóru "Cantate Deo". Utwory czterogłosowe w wykonaniu naszego chóru mieszanego przeplatane były kolędami w aranżacji i w wykonaniu zespołu wokalno - instrumentalnego "Soli Deo", który z nami koncertował. W ten sposób wszyscy słuchacze znaleźli dla siebie coś odpowiedniego. Wykonawcy z obydwu grup starali się oddać poprzez śpiew i muzykę nastrój świąteczny, a nade wszystko uwielbić Boga, który zechciał być tak blisko nas, że... stał się człowiekiem.
"Gloria, in excelsis deo!"

Koncerty z okazji Święta Niepodległości

6 listopada 2016r uczestniczyliśmy we mszy świętej w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu. Po jej zakończeniu zaprezentowaliśmy mieszkańcom tego ośrodka koncert pieśni patriotycznych.
Koncert poświęcony był 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wzruszającym przeżyciem było włączanie się słuchaczy w nasz śpiew oraz pojawiająca się łza w niejednych oczach, gdy wykonywaliśmy utwory tj. "Bywaj dziewczę zdrowe", Modlitwa obozowa", czy też "Legiony".

W naszym parafialnym kościele Święto 11 Listopada uczciliśmy również Koncertem Pieśni Patriotycznych, tj. "Marsz pierwszej brygady", "Rota", "Cześć Polskiej Ziemi",  "Modlitwa obozowa", "Hymn do miłości Ojczyzny", "Ostatni mazur" oraz "Mazurek Dąbrowskiego".
Modliliśmy się także za Ojczyznę podczas Eucharystii, wzbogacając ją śpiewem pieśni liturgicznych.  Szczególnie wymownie zabrzmiała podczas uwielbienia pieśń: "Modlitwa o pokój":  
Spraw, niech już nigdy ściśnięta pięść nad naszą ziemią nie wzniesie się....!

Zaproszenie na koncerty z okazji Święta Niepodległości.

Chór Cantate Deo zaprasza serdecznie mieszkańców Sieradza na Koncerty Pieśni Patriotycznych, które odbędą się  6 listopada 2016r. o godzinie 10:00 w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu oraz 11 listopada 2016r w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu o godzinie 11:40.

„Santa Maria” w Licheniu


U stóp Pani Licheńskiej, wraz z zaprzyjaźnionymi chórami z Warty i Turku, podziękowaliśmy Bogu za rok pracy 2015/2016. Podczas mszy świętej wykonaliśmy pieśni ku czci Serca Pana  Jezusa oraz jego Matki.
Po zakończeniu pielgrzymki wdzięczności w sanktuarium pływaliśmy statkiem po okolicznych jeziorach  ciesząc się swoją obecnością i pięknymi widokami.  
Fale niosły nasz śpiew różnych pieśni  kościelnych i świeckich, a wśród nich potężne: „Abba, Ojcze” .
Dziękujemy dyrygentom, którzy prowadzili nasze trzy chóry w minionym roku!

 

---> Fotogaleria z zakończenia roku chóralnego <---

Koncert kolęd 2015

11 stycznia, na zakończenie okresu Bożenarodzeniowego, w naszej parafii zabrzmiały anielskie głosy trzech zespołów posługujących  podczas liturgii swoim śpiewem: Bożych Nutek, Soli Deo i chóru Cantate Deo. Chór Cantate Deo rozpoczął w ten sposób obchody roku jubileuszowego - 30 lecie swojej działalności. Każdy zespół wykonał po kilka kolęd i pastorałek, niektóre w zupełnie nowych aranżacjach. Na zakończenie wszystkie zespoły zaśpiewały wspólnie kolędę "Bóg się rodzi".
"Podnieś rękę Boże Dziecię"..., błogosław nam i naszym rodzinom!

 

     
     
     
     
Copyright © 2013. Cantate Deo 2016  Rights Reserved.