^Na górę

Koncerty

Zdrowaś Maryjo

„Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą…” na Jasnej Górze
Chór Cantate Deo  już kolejny raz pokłonił się Czarnej Madonnie w dniu 25 sierpnia 2017r - w roku  Jubileuszu koronacji Jej cudownego obrazu.
„Ty świecisz mile światu w Częstochowie”… - uproś nam Matko potrzebne łaski dla nas i naszych bliskich.

Koncert Kolęd Warta 2017

22 stycznia 2017 r. na zaproszenie chóru „Lutnia” z Warty już po raz czwarty chór „Cantate Deo” wziął udział we wspólnym Koncercie Kolęd, który był piękną oprawą mszy świętej w Kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Warcie.
Tym razem nasz chór wystąpił w towarzystwie Chóru „Lutnia”, Chóru Nauczycielskiego Turkowskiego Towarzystwa Śpiewaczego, a także Chóru „Oremus” z Kramska. Chór z naszej parafii zaśpiewał m.in. „Nad Betlejem”, „Wszystko się raduje”, „Dzieciątko się narodziło”, „Zaśpiewam Jezuskowi”.
Koncert zakończyło wspólne wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.
Po koncercie tradycyjnie wzięliśmy udział w spotkaniu integracyjnym chórów zorganizowanym przez naszych wspaniałych gospodarzy, za które im serdecznie dziękujemy.

Koncert kolęd 2017

W Święto Objawienia Pańskiego, na zakończenie Orszaku Trzech Króli, zaprosiliśmy parafian i gości na koncert kolęd, który prowadziła pani Danuta Tabaszewska - prezes chóru "Cantate Deo". Utwory czterogłosowe w wykonaniu naszego chóru mieszanego przeplatane były kolędami w aranżacji i w wykonaniu zespołu wokalno - instrumentalnego "Soli Deo", który z nami koncertował. W ten sposób wszyscy słuchacze znaleźli dla siebie coś odpowiedniego. Wykonawcy z obydwu grup starali się oddać poprzez śpiew i muzykę nastrój świąteczny, a nade wszystko uwielbić Boga, który zechciał być tak blisko nas, że... stał się człowiekiem.
"Gloria, in excelsis deo!"

Koncerty z okazji Święta Niepodległości

6 listopada 2016r uczestniczyliśmy we mszy świętej w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu. Po jej zakończeniu zaprezentowaliśmy mieszkańcom tego ośrodka koncert pieśni patriotycznych.
Koncert poświęcony był 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wzruszającym przeżyciem było włączanie się słuchaczy w nasz śpiew oraz pojawiająca się łza w niejednych oczach, gdy wykonywaliśmy utwory tj. "Bywaj dziewczę zdrowe", Modlitwa obozowa", czy też "Legiony".

W naszym parafialnym kościele Święto 11 Listopada uczciliśmy również Koncertem Pieśni Patriotycznych, tj. "Marsz pierwszej brygady", "Rota", "Cześć Polskiej Ziemi",  "Modlitwa obozowa", "Hymn do miłości Ojczyzny", "Ostatni mazur" oraz "Mazurek Dąbrowskiego".
Modliliśmy się także za Ojczyznę podczas Eucharystii, wzbogacając ją śpiewem pieśni liturgicznych.  Szczególnie wymownie zabrzmiała podczas uwielbienia pieśń: "Modlitwa o pokój":  
Spraw, niech już nigdy ściśnięta pięść nad naszą ziemią nie wzniesie się....!

Zaproszenie na koncerty z okazji Święta Niepodległości.

Chór Cantate Deo zaprasza serdecznie mieszkańców Sieradza na Koncerty Pieśni Patriotycznych, które odbędą się  6 listopada 2016r. o godzinie 10:00 w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu oraz 11 listopada 2016r w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu o godzinie 11:40.

„Santa Maria” w Licheniu


U stóp Pani Licheńskiej, wraz z zaprzyjaźnionymi chórami z Warty i Turku, podziękowaliśmy Bogu za rok pracy 2015/2016. Podczas mszy świętej wykonaliśmy pieśni ku czci Serca Pana  Jezusa oraz jego Matki.
Po zakończeniu pielgrzymki wdzięczności w sanktuarium pływaliśmy statkiem po okolicznych jeziorach  ciesząc się swoją obecnością i pięknymi widokami.  
Fale niosły nasz śpiew różnych pieśni  kościelnych i świeckich, a wśród nich potężne: „Abba, Ojcze” .
Dziękujemy dyrygentom, którzy prowadzili nasze trzy chóry w minionym roku!

 

---> Fotogaleria z zakończenia roku chóralnego <---

Koncert kolęd 2015

11 stycznia, na zakończenie okresu Bożenarodzeniowego, w naszej parafii zabrzmiały anielskie głosy trzech zespołów posługujących  podczas liturgii swoim śpiewem: Bożych Nutek, Soli Deo i chóru Cantate Deo. Chór Cantate Deo rozpoczął w ten sposób obchody roku jubileuszowego - 30 lecie swojej działalności. Każdy zespół wykonał po kilka kolęd i pastorałek, niektóre w zupełnie nowych aranżacjach. Na zakończenie wszystkie zespoły zaśpiewały wspólnie kolędę "Bóg się rodzi".
"Podnieś rękę Boże Dziecię"..., błogosław nam i naszym rodzinom!

 

     
     
     
     

Koncert Chóru w Malanowie

8 czerwca 2014 r. Niedziela.To był bardzo upalny dzień. Ale przyjemne przeżycia artystyczne i towarzyskie pozwoliły zaliczyć go do bardzo udanych. Chór Cantate Deo został poproszony o udział, jako gość honorowy, w Dziesiątym Przeglądzie Chórów Gimnazjalnych powiatu tureckiego.
Organizatorem przeglądu była społeczność Gimnazjum w Malanowie.
Chór Cantate Deo uczestniczył we Mszy Świętej w miejscowym kościele parafialnym. Tutaj także, po występie czterech chórów gimnazjalnych, wykonał 8 utworów pod dyrekcją Idziego Matyszczaka:


1. Alleluja-z oratorium "Juda Machabeusz" G.F.Handel.
2. Przyjdź Panie Jezu.
3. Nad Betlejem ciemna noc.
4. Parce Domine - z oratorium "Znalezienie Św Krzyża" F. Nowowiejski.
5. AVE  Maryja J.S Bach - Gounod.
6. Śpij kochanie.
7. Abba Ojcze.
8. Alleluja- z oratorium ,,Mesjasz" G. F  Haendel.

Koncert chóru przy kapliczce na ulicy Wierzbowej

 

22 maja chór Cantate Deo wziął udział w nabożeństwie maryjnym przy zabytkowej kapliczce znajdującej się przy ulicy Wierzbowej.

 

kapliczka2014 03.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii zdjęć.

  A oto opis tego wydarzenia umieszczony na stronie Kolegiaty Sieradzkiej:

Majowy koncert na ul. Wierzbowej

Maj to miesiąc poświęcony Maryi. W tym czasie, z większą niż zwykle uwagą, wpatrujemy się w Jej matczyne oblicze. Przyglądając się ziemskiemu życiu Maryi, staramy się chociaż trochę naśladować Jej cnoty. Uczymy się pokory, cichości, cierpliwości, umiejętności niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, tak jak chociażby Ona swej krewnej Elżbiecie, a przede wszystkim przyjmowania Bożej woli, mówienia Mu „tak” w naszej codzienności.

Charakterystycznym dla tego okresu jest nabożeństwo majowe. Słynne „majówki” – nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.  Początków tego nabożeństwa należy szukać w pieśniach sławiących Maryję Pannę znanych na Wschodzie już w V w. Na Zachodzie poświęcenie majowego miesiąca Matce Bożej pojawiło się dopiero na przełomie XIII i XIV w., dzięki hiszpańskiemu królowi Alfonsowi X. W Polsce pierwsze odnotowane nabożeństwa majowe zostały wprowadzone w 1838 r. przez jezuitów w Tarnopolu. W połowie XIX w. „majówki” odprawiane już były w wielu miastach, m.in. w Warszawie w kościele Św. Krzyża, w Krakowie, Płocku, Toruniu, Nowym Sączu, Lwowie i Włocławku.

Jednym z takich wyjątkowych miejsc, gdzie kult maryjny ma silne korzenie jest kaplica w Sieradzu na ulicy Wierzbowej. Znajdująca się tam ponad stuletnia figura Matki Bożej, każdego dnia miesiąca maja, gromadzi rzesze ludzi, młodych i starszych wiekiem, modlących się Litanią Loretańska i śpiewających pieśni maryjne. Dzisiaj, tj. 22 maja, odprawiane tam nabożeństwo miało jednak wyjątkowy charakter i na pewno na długo pozostanie w pamięci mieszkańców tej ulicy. Było ono bowiem połączone z koncertem chóru „Cantate Deo”, prężnie działającym przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, którego organizatorem, dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest niezmiennie p. Idzi Matyszczak. Na dzisiejszym koncercie, wśród chórzystów dominowali nauczyciele. Wykonali oni pieśni takie jak: „Bogurodzica”, „Maryjo, ja Twe dziecię…”, „Ave Maria”, „O sanctissima…” czy „Chwalcie łąki umajone”. Wśród wykonanych utworów, na szczególne życzenie ks. prał. Mariana Bronikowskiego, pojawiło się również słynne „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” G. F. Haendela. Koncert zakończył się przepięknie wykonanym Akatystem ku czci Bogurodzicy.

Dziękując za zorganizowanie koncertu, ks. prał. Bronikowski nazwał miejsca podobne temu, jak to na ulicy Wierzbowej natchnionymi: „W takich wspólnotach widzi się prostą i autentycznie przeżywaną wiarę. Prostą i szczerą, jak ta u Maryi. Tu bardziej czuje się obecność Boga. Dziękuję za Wasze świadectwo! Jest ono niezmiernie ważne i potrzebne światu”. Po odśpiewaniu „Barki”, ks. Piotr Patyk, nasz wikariusz, udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa. 

 

Copyright © 2013. Cantate Deo 2016  Rights Reserved.