^Na górę

Aktualności

Przegląd Chórów „W hołdzie niepodległej”

    W imieniu Towarzystwa Śpiewaczego CANTATE DEO z Sieradza, działającego przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, zapraszamy wszystkich bardzo gorąco do udziału w organizowanym Przeglądzie Chórów pn. „W hołdzie niepodległej”, który odbędzie się
7 października 2018 roku w naszym kościele parafialnym.
    Przegląd ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć chóry amatorskie wielogłosowe
z całego kraju. Regulamin konkursu przewiduje wykonanie przez uczestników 3 utworów:
1 o tematyce religijnej, 1 o tematyce patriotycznej oraz 1 o tematyce dowolnej, stosownej do miejsca, w którym będą odbywały się przesłuchania tj. w kościele.
    Głównymi celami Przeglądu są m.in. upowszechnianie wśród społeczeństwa wartościowych utworów związanych z kultem religijnym oraz promowanie aktywnego włączenia się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, rozpowszechnianie wśród społeczeństwa piękna muzyki chóralnej, wzbudzanie aktywnego działania na rzecz rozpowszechniania kultury muzycznej, podnoszenie poziomu wykonawczego zespołów chóralnych, dzielenie się doświadczeniami, nawiązanie kontaktów oraz uwrażliwienie na piękno pieśni i utworów o tematyce religijnej i patriotycznej.
    Mamy nadzieję, że wydarzenie przez nas organizowane spełni swoje założenia i cele oraz będzie doskonałym czasem dla życia naszej Parafii, a także całego naszego Regionu.

Poniżej do pobrania Regulamin Przeglądu, Formularz zgłoszeniowy, oraz plakat.

Zapraszamy do udziału, zarówno chóry jak i wszystkich słuchaczy i miłośników muzyki.

Kontakt do Organizatorów: 695-947-059, 515-979-648,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Ważne terminy:
–    do 10 września 2018 roku: ostateczny termin dostarczenia zgłoszenia do przeglądu,
–    do 20 września 2018 roku: chóry otrzymują wiadomość o udziale, kolejności i in.,
–    07 października 2018 roku: przesłuchania.

Majowe śpiewanie na cześć Maryi

25 maja, w przeddzień Święta Matki, chór Cantate Deo uczestniczył w nabożeństwie majowym przy kapliczce w Zapuście Wielkiej. Każdego majowego wieczora gromadzą się tam okoliczni mieszkańcy, aby modlić się do Matki Boga, śpiewając litanię i inne piękne pieśni. Chórzyści pod dyrekcją dwóch dyrygentów - pana Idziego i pana Przemka włączyli się swoim śpiewem w wysławianie cnót Najświętszej Panienki. Nabożeństwu przewodniczył ks. Janusz, opiekun chóru Cantate Deo.
Na koniec mieszkańcy Zapusty Wielkiej podjęli gości przepysznym poczęstunkiem w pobliskiej remizie strażackiej.

Pasterka 2016

"Wśród nocnej ciszy" po raz kolejny zabrzmiał nasz śpiew w parafialnym kościele podczas uroczystej Mszy Świętej odprawianej o pólnocy.
Nasze kolędowanie rozpoczęło się kilkanaście minut wcześniej, utworem: "Anioł pasterzom mówił", a zakończyło wykonaniem "Cichej nocy".
Podczas homilii ksiądz prałat Mirosław Miłek przypomniał konieczność właściwego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
Zainspirowani jego słowami pragniemy złożyć wszystkim życzenia, aby Dzieciątko w żłóbeczku wzbudzało nie tylko tkliwe rozczulenie, ale przede wszystkim potrzebę Uwielbiania Boga za Jego pomysł bycia tak blisko człowieka.

Chór Cantate Deo

Pożegnanie księdza Roberta

19 sierpnia pożegnaliśmy uroczyście opiekuna duchowego naszego chóru, księdza Roberta Nawrockiego. Prowadził nas przez pięć lat. Modlił się za nas i z nami. Obecnie podejmuje posługę w innej parafii naszej diecezji. Dziękujemy Ci księże Robercie za Twój uśmiech i zawsze dobre słowa, za to, że nigdy nie odmawiałeś posługi i swojej obecności, że zawsze miałeś czas. Chociaż smuci czas rozstania, to jednocześnie rozpiera nas Boża Radość, że zaniesiesz to dobro innym ludziom.
Niech Ci Pan błogosławi i niech Cię strzeże!

 

---> fotorelacja z pożegnania <---

Imieniny Matki Bożej Częstochowskiej

Częstochowa 2016
25 sierpnia, w przeddzień Imienin Matki Bożej Częstochowskiej, mieliśmy zaszczyt po raz kolejny zaśpiewać przed Jej Cudownym Obrazem podczas mszy świętej z udziałem pielgrzymów z Sieradza, Zduńskiej Woli i Turku.
Maryjo, przyjmij nasz śpiew, jako prośbę o wstawiennictwo u Twego Syna za nami i naszymi rodzinami, a przede wszystkim za naszą Ojczyznę w roku Jubileuszu Jej Chrztu.
Bogurodzico, Dziewico! To ojców naszych śpiew. Usłysz nas!

 

---> kilka zdjęć <---

Święto Królowej Polski

"Witaj Majowa Jutrzenko" zaśpiewaliśmy w naszym kościele przed Mszą Świętą o godzinie dwunastej, uświetniając obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Podczas najświętszej eucharystii wykonaliśmy min. "Modlitwę do Bogarodzicy".
Bądź uwielbiony Boże w naszej historii i daj, prosimy, mądrość i wiarę, byśmy w 1050 rocznicę Chrztu Polski patrzyli jako zgodny naród radośnie w przyszłość.
Bogarodzico, Dziewico! Zanieś tę modlitwę przed Boga tron. Amen

Alleluja, Jezus żyje!

"Regina coeli..." . - Królowo nieba, wesel się, Alleluja, bo Ten, któregoś nosiła, Alleluja, zmartwychwstał, jak powiedział... .
Modlimy się, śpiewając w tym radosnym czasie te słowa w południe każdej Niedzieli Wielkanocnej.
Życzymy wszystkim nieustannego przeżywania Zmartwychwstania Pańskiego!
Chór Cantate Deo

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa 2015

4 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, parafianie i zaproszeni goście podążali ulicami osiedla dając wyraz wierze w obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Naszą posługą staraliśmy się wprowadzić uczestników w nastrój radosnego skupienia. "Pokarmie naszej drogi, aniołów żywy chlebie, o manno z nieba... ." Niech nie zabraknie nam tego pożywienia na życie wieczne.

 

Alleluja!!!

Alleluja! Bóg nasz Pan panuje Wszechmocny!

Znartwychwstańmy ...

Grób Pański w kościele NSJ w Sieradzu

Ludzkie serce wciąż zadaje to pytanie:
co to znaczy z prochu ziemi żywym wstać?
Nie „natury”, ale Boskie to zadanie
– z ziarnek piasku kształt wydobyć, życie dać…

    Tajemnicą to, że nawet twarde skały
    są gotowe na głos Boży z lęku drżeć…
    Tajemnicą – że nasienia pyłek mały
    może w swoim wnętrzu ogrom życia mieć…

Co rok wiosną świat zieloną szatę wdziewa,
kolorowe kwiaty budzą się ze snów,
słońce złoci się, gdy ptaków chór mu śpiewa…
Cud nie mieści się w naczyniach ludzkich słów!…

    Szczęście wielkie, że życie cudem nie bywa,
    ale ono cudem nieustannym jest…
    Bóg miłością wieczną świat ten wciąż zdobywa…
    Zmartwychwstańmy… kładźmy co dzień złemu kres…

                                          br. Zbigniew Joskowski OFM Conv


Radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych radością oraz nadzieją budzącej się do życia wiosny. Dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie, optymizmu, energii oraz nadziei na przyszłość. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego życzą członkowie chóru Cantate Deo

Copyright © 2013. Cantate Deo 2016  Rights Reserved.