Featured

Niedziela - Święto Świętej Rodziny /29 XII 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wpatrując się w Rodzinę Nazaretańską można zauważyć, że jej życie nie było sielanką, bowiem na swej drodze napotykała problemy i kłopoty dnia codziennego, jednak tym co ja ożywiało, była bliskość z Bogiem i wzajemna miłość między Jezusem, Maryja i Józefem.

2. Z uroczystością Bożego Narodzenia związana jest wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłani posługujący w parafii udają się do domów swoich parafian, aby im udzielić błogosławieństwa Bożego na nadchodzący rok. Jest to okazja do przypomnienia i wyjaśnienia prawd wiary, a także do omówienia spraw parafialnych.

3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci.

4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 w Kaplicy Miłosierdzia spotkanie Bractwa Eucharystycznego.

5. Ks. Maciej informuje, że na czas trwania „kolędy” zawieszone zostają środowe spacery miłosierdzia.

6. Dzisiaj o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta ze szczególnym błogosławieństwem dla małżeństw. Dzień dzisiejszy jest patronalnym świętem Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, a także do przyłączania się małżeństw do wspólnoty Domowego Kościoła.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, a szczególnie tygodnia "Idziemy".

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme