Featured

XXXI Niedziela Zwykła /03 XI 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Doświadczenie Zacheusza jest również doświadczeniem każdego z nas. On miał odwagę zaprosić Jezusa, podjąć z Nim rozmowę, a przede wszystkim podjąć konsekwencję tego spotkania, czyli przemianę własnego życia. Czy my jesteśmy w stanie to zrobić?

2.  Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych i do nawiedzania cmentarza. Przyjmujemy na wypominki oktawalne i roczne przed niedzielnymi mszami.

3.  W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek - wspomnienie Karola Boromeusza, w sobotę - rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca z modlitwą o powołania i za powołanych.

4.  W następną niedzielę obchodzić będziemy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zwraca on nam uwagę na Sudan Południowy, w którym 7 mln. Ludzi głoduje, a 3,5 mln. nie ma dachu nad głową. Nasi bracia potrzebują naszego modlitewnego i materialnego wsparcia dlatego po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan. O jej przeprowadzenie prosimy Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec.

5.  8 listopada w Sieradzkim Centrum Kultury odbędzie się koncert bardów – Bożeny i Lecha Makowieckich. Serdecznie zapraszamy.

6.  Zakupiono paliwo grzewcze na ten sezon za sumę 20 tys. zł.

7.  Przypominamy, że 7 grudnia organizowana jest pielgrzymka do Torunia. Zapisy codziennie po wieczornej Mszy Św. W przyszłym roku natomiast organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej – zapisy i informacje w kancelarii parafialnej.

8.  Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne na kościół na sumę 340zł. Bóg zapłać.

9.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: - Ratujmy dusze – Czym jest czyściec i co sami zyskujemy, modląc się za zmarłych?; Antykatolickie zaślepienie – Dlaczego niektórzy udają, ze nie widzą nienawiści i pogardy wobec katolików? – i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania dwumiesięcznika dla młodzieży „Miłujcie się” oraz miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme