Ogłoszenia duszpasterskie
1. Pismo Święte nie podaje daty urodzenia Jezusa Chrystusa. Mimo istnienia różnych teorii dotyczących daty przyjścia na świat syna Bożego, powszechnie świętuje się Boże Narodzenie w dniu 25 grudnia, gdyż nikt tej daty nie podważa. Samo święto było obchodzone w Rzymie już w IV wieku.
2. Początki świętowania uroczystości sięgają czasów wcześniejszych w Ziemi Świętej. Otóż patriarcha jerozolimski udawał się w procesji z Jerozolimy do Betlejem (8 km), tam w Grocie Narodzenia o północy odprawiał Mszę św., następnie wracał do Jerozolimy i drugą Mszę odprawiał w Bazylice Zmartwychwstania Pańskiego. Natomiast trzecią Mszę odprawiał w południe w swojej katedrze.
3. Życzenia świąteczne przekazują nam: prezydent naszego miasta, wójt gminy Sieradz, pan poseł Polak i wiele instytucji.
4. Również my kapłani pragniemy przekazać Gościom i naszym Parafianom jak najserdeczniejsze życzenia. Niech narodzony w Betlejem Boży Syn obudzi w nas wszystko to co najważniejsze i najpiękniejsze: miłość, wiarę i nadzieję. Niech Boże światło rozświetla Wam drodzy drogę ku wieczności. Radujcie się z Narodzenia Pańskiego, znajdźcie czas na spotkanie z Bogiem i człowiekiem. Błogosławionych Świąt.
5. Dziękujemy ks. Maciejowi Pawlakowi oraz pomocnikom za dekorację świąteczną naszej świątyni, za poświęcony czas i trud.
