ŚDM

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Od zakończenia Światowych Dni Młodzieży minęły już trzy miesiące. Przez trzy lata młodzi z naszej parafii przygotowywali się do tego wydarzenia i omadlali je podczas wspólnych spotkań. Teraz nadszedł czas na wielkie dziękczynienie!

Papież Franciszek podczas czuwania w Brzegach zachęcał do opuszczenia wygodnej kanapy i ubrania wygodnych butów, dlatego 22 października, w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II młodzież wraz z ks. Krzysztofem uczestniczyła w Diecezjalnym Dziękczynieniu za XXXI Światowe Dni Młodzieży. Była to okazja, aby znów spotkać się we wspólnym gronie i podzielić się świadectwem przeżycia ŚDM. Jest za co dziękować, to nie ulega wątpliwości. O godz. 11.00 ks. bp Wiesław Mering wraz z księżmi dziekanami i duszpasterzami młodzieży wspólnie koncelebrował Mszę św. dziękczynną po której przyszedł czas na posiłek przy kuchni polowej. Na koniec młodzież wybrała się do Sanktuarium bł. ks Jerzego Popiełuszki na Włocławskiej Tamie - miejsca męczeńskiej śmierci.

Witajcie.

Plan wyjazdu:

30.07.2016

godz. 4.40 – Eucharystia w Kościele NSJ w Sieradzu

godz. 5.15 – po dojechaniu pielgrzymów z Warty ruszamy 3 autokarami do Krakowa

Pamiętajcie, że w pakiecie C – nie są zawarte bony żywnościowe. Podróż i pobyt może różnie potrwać, więc proszę przygotować się pod względem prowiantu! Zabieramy ze sobą: Wygodne buty, (skarpety na zmianę), plecak, karimatę, koc termiczny, śpiwór, worek na śmieci, chusteczki odświeżające, coś do siedzenia, słuchawki do telefonu – na falach FM będzie tłumaczenie polskie, przyjmowane leki, latarkę.

Mam nadzieję dojechać do Krakowa w ciągu 6-7 godzin. Po dotarciu na miejsce udamy się do sektora. Będzie to dość spora wędrówka, dlatego potrzebne są dobre buty. Cała grupa z Warty i prawie cała NSJ ma wyznaczony sektor F05. Dołączam mapkę, na której wszystko jest oznaczone. Kilka miejsc jest przydzielone na B11, ale będziemy w jednym miejscu, żeby się nie rozdzielać i nie zgubić.

Czytaj więcej: Informacja dla Pielgrzymów ŚDM Kraków 30-31 lipca 2016!

W niedzielę nasi goście uczestniczyli w parafialnej Mszy św. o godz. 10.30. Dziękujemy Wam drodzy młodzi za możliwość spotkania wokół Chrystusa i za Wasze świadectwo nieugiętej wiary, za dar doświadczenia Kościoła koreańskiego i wspólną modlitwę.

Czytaj więcej: Dzień w Sieradzu

22 lipca o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwek ks. prał. Mirosława Miłka z udziałem młodzieży z Korei. Po Mszy wszyscy udali się w procesji do Kaplicy Miłosierdzia Bożego gdzie oddano cześć relikwiom św. Faustyny przez ucałowanie. Następnie wyjechaliśmy do Świnic Warckich - miejsca narodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej.

Czytaj więcej: U Świętej Faustyny

O godz. 18.30 nasza parafia gromkimi brawami powitała młodzież z Korei Południowej, która przybyła na Światowe Dni Młodzieży! Następnie nasi goście udali się do rodzin na nocleg. O godz. 21.00 zgromadził nas w kościele wspólny śpiew Apelu Jasnogórskego. Jednocześnie byliśmy mile zaskoczeni śpiewem hymnu ŚDM 2016 w ich wykonaniu! Sami posłuchajcie!

https://www.facebook.com/nsj.sieradz/videos/656642457817477/