foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Na ten dzień czekała długo cała wspólnota parafialna. Aż trzykrotnie ustalany termin za każdym razem krzyżowała panująca epidemia. Wreszcie się udało i nadszedł ten dzień.

Przepiękna słoneczna niedziela 13 września 2020r. W świątyni zebrana młodzież, 160 kandydatów wraz ze swoimi świadkami oraz parafianie, licznie zgromadzeni zarówno w kościele jak i wokół niego, oczekujący przybycia Pasterza naszej diecezji.

Jako pierwsi przywitali Ks. Biskupa rodzice kandydatów, prosząc jednocześnie o udzielenie im sakramentu bierzmowania. Zaraz po nich głos zabrał Gospodarz miejsca, Proboszcz naszej parafii ks. Prałat Mirosław Miłek: „Witamy Cię my kapłani (…) Wita Cię cała parafia, wita młodzież oczekująca na sakrament bierzmowania wraz z rodzicami i chrzestnymi oraz zgromadzeni tu goście i parafianie. (…) Ekscelencjo. Potrzebujemy Twoich wskazań, zapalenia naszych serc, obudzenia nas z letargu i bezwładu, potrzebujemy światła na przezwyciężenie kryzysu świata i Kościoła”.

Bierzmowanie nie było jednak jedyną posługą pasterską tego dnia. Podczas liturgii Ks. Biskup poświęcił także dwa nowe konfesjonały, dwie tablice pamiątkowe – jedna poświęcona pamięci ofiar komunizmu w latach 1917-1989, druga upamiętniająca setną rocznicę Cudu nad Wisłą. Poświęcony został także nowy witraż nad prezbiterium przedstawiający Michała Archanioła, a opiece tego przemożnego Archanioła Ks. Biskup zawierzył całą Parafię.

W tej wyjątkowo uroczystej niedzielnej liturgii uczestniczył także autor wystroju naszego kościoła, a zarazem autor projektu nowo poświęconego witraża Michała Archanioła, ks. Prof. Tadeusz Furdyna.

Na zakończenie młodzież otrzymała książki Tomasza A Kempisa „O naśladowaniu Chrystusa”, a pozostali wierni otrzymali lub mieli możliwość nabycia książek z przemówieniami oraz wywiadami Pasterza naszej diecezji.