foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Może nie pierwsze miejsce ale też ważne
Dziś jedna osoba przed naszym wyjazdem powiedziała nam bardzo ważne dla nas słowa...
"Nieważne, które miejsce zajmiecie, dla mnie i tak zawsze będziecie na pierwszym miejscu, inni was nie może nie cenią, wy musicie się sami cenić bo to jest najważniejsze"
I to nas podniosło na Duchu!
Dziękujemy!http

{youtube}

24 listopada 2018 roku nasz zespół muzyczny "Boże Nutki" wziął udział w XI Festiwalu Piosenki Religijnej Ryba w Ślesinie na którym otrzymał wyróżnienie.  W festiwalu brało udział 26 zespołów.  Swoje podziękowania zespół kieruje do opiekuna zespołu Ks. Macieja Pawlaka i do rodziców za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu ☺
Poniżej przedstawiamy film z festiwalu.  


Zapraszamy do oglądania ☺☺☺

 

W niedzielę, 26 lutego obchodziliśmy 5 urodziny zespołu "Boże Nutki". Dzieci podczas Mszy św. o godz. 10.30, sprawowanej w ich intencji towarzyszyły swoim śpiewem i muzyką. Po Mszy św. wraz z opiekunem ks. Januszem i rodzicami przystąpiły do krojenia urodzinowego tortu! Życzymy dalszego błogosławieństwa i opieki św. Cecylii - patronki muzyki.

19 listopada zespół "Boże Nutki" zajął III miejsce w IX Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej "Ryba" w kategorii zespół dziecięcy. Gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!
Zachęcamy również do kliknięcia w link poniżej i wysłuchania piosenki "Stolico Mądrości" w ich wykonaniu, którą zaprezentowali podczas tegorocznego Festiwalu "Ryba".

 

Czytaj więcej: Boże Nutki na "Rybie"

Zespół muzyczny „Boże Nutki” składający się z ok. 20 dzieci powstał 26.02.2012 roku. Pierwszym założycielem i opiekunem był ks. Tomasz Radaszewski. Na początku zespół prowadzony był przez Alicję i Kamilę. W kwietniu 2012 roku do zespołu dołączyła gitarzystka a obecna prezes zespołu – Dominika. W pierwszym roku istnienia zespół grał tylko i wyłącznie na Mszy świętej o godz. 10.30. Od kwietnia 2013 roku opiekunem zespołu został ks. Janusz Małecki, który wraz z Dominiką Pośpiech rozwinął zespół.

Czytaj więcej: "Boże Nutki" o sobie

    Zespół  „Boże Nutki” jest nową latoroślą w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Tworzy ją około 20 wspaniałych dzieciaków, czy jak to mówią „ młodszej młodzieży” w wieku jak na razie między 7 a 17 rokiem życia.  Obecnie „gitarową opoką” jest Dominika Wojnowicz. Skład zespołu jak na razie jest otwarty i ciągle się klaruje.

    Pomysł, by obok dojrzałych już muzycznie dwóch zespołów parafialnych zaczęło się kształtować coś nowego, kłębił się w głowach wikariuszy: ks. Jurka Czerskiego i ks. Tomka Radaszewskiego długo wcześniej. Jednak dopiero w okresie Bożego Narodzenia 2011 r. w myśl Chrystusowego zawołania: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” chętne dzieci zaczęły się gromadzić na wspólnym śpiewaniu kolęd. Oficjalnie Zespół ”Boże Nutki”powstał 26.02.2012 r. Kierownictwo i funkcję troskliwego opiekuna zespołu powierzono p. Alicji Buda, która miała już w tym temacie ponad pięcioletnie doświadczenie oraz wiele zapału i chęci a od 14.04.2013r. Dominice Pośpiech. W nowym wyzwaniu pomagał ks. Tomasz Radaszewski, który był duchowym opiekunem „dzieciaków”. Od 15 kwietnia 2013 roku do 30 czerwca 2018 roku tę funkcję pełnił ksiądz Janusz Małecki, od 1 lipca 2018 roku opiekunem zespołu został ks. Maciej Pawlak.

    „Boże Nutki” pierwszy raz zaśpiewały w I niedzielę Wielkiego Postu 2012 r. na mszy świętej dla dzieci o godz. 10:30. W Dniu Matki – 26.05.2012 r. ubogaciły również swoim śpiewem mszę świętą za Rodziny o godz. 18.00. W 2015 r. zespół brał udział w oprawie liturgii I Komunii św. i innych uroczystości.

    Próby śpiewu odbywają się o godz. 9:00 w te niedzielę, w które „Boże Nutki” grają zamiennie z Zespołem Sursum Corda na mszy św. o godz.10:30 .

    Cytując św. Jana: „Duch wieje tam, gdzie chce i szum jego słyszysz chociaż nie wiesz, skąd przychodzi, dokąd zmierza” (J.3,8). Należy poddać się Bożemu działaniu a zaangażowaniem, modlitwą i wytrwała pracą na pewno uda się stworzyć coś pięknego.