foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ziemia Maryi

djembed

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

W październiku w dwóch sieradzkich kościołach odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Sieradzka jesień organowa”. Wystąpią między innymi organiści: Błażej Musiałczyk, prof. Andrzej Chorosiński, Jakub Garbacz i Ewa Sawoszczuk. Współorganizatorem festiwalu jest Powiat Sieradzki.

– Jest to zupełnie nowa propozycja kulturalna, dzięki której mieszkańcy Sieradza i powiatu sieradzkiego będą mieli możliwość uczestniczyć w cyklicznych koncertach z udziałem znakomitych artystów z Polski i Europy. Jest to również promocja muzyki organowej, która prezentowana będzie na dwóch wspaniałych instrumentach znajdujących się w sieradzkiej kolegiacie i w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego – mówi Błażej Musiałczyk, pomysłodawca festiwalu.

Błażej Musiałczyk pochodzi z Sadokrzyc w gminie Wróblew. Naukę gry na organach zaczynał w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku, a kontynuował w akademiach muzycznych w Bydgoszczy i Gdańsku. W 2010 r. ukończył Podyplomowe Studium Chórmistrzowskie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 11 lat pełni funkcję organisty Archikatedry w Gdańsku-Oliwie oraz prezentera znajdujących się tam organów. Jest dyrektorem artystycznym Letniego Festiwalu Muzyki Organowej w Tucholi i prezesem Fundacji Centrum Rozwoju Sztuki. Uczy młode pokolenie gry na organach, prowadząc klasę organów w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu.

Organizatorami festiwalu są: Fundacja Centrum Rozwoju Sztuki, Powiat Sieradzki, Parafia pw. Wszystkich Świętych i Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

Program I Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sieradzka jesień organowa” – 1-22 października 2017:
1 października 2017: koncert Inauguracyjny, kościół pw. Wszystkich Świętych, godz. 19:00: korpus trębaczy barokowych wraz z kotlistą „Tubicinatores Gedanenses” (Gdańsk), Błażej Musiałczyk – organy.
8 października 2017: drugi koncert festiwalowy, kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, godz. 19:00: Dumitru Harea (Mołdawia) – fletnia pana, prof. Andrzej Chorosiński (Warszawa) – organy.
15 października 2017: trzeci koncert festiwalowy, kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, godz. 19:00: „Duo Consonantes” Joanna Woszczyk-Garbacz (Łódź) – flet, Jakub Garbacz (Łódź) – organy.
22 października 2017: koncert finałowy, kościół pw. Wszystkich Świętych, godz. 19:00: Maciej Drapiński (Bydgoszcz) – akordeon, Ewa Sawoszczuk (Koronowo) – organy.

na podstawie strony www.powiat-sieradz.pl