foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej.Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

Z tej okazji na dzisiejszej Mszy Świętej o godz. 12.00 chór CANTATE DEO razem z solistami zaśpiewał Mękę Pana Jezusa Chrystusa według świętego Jana oraz w trakcie całej Mszy.

W dniu dzisiejszym nie mogło zabraknąć oczywiście poświęcenia palm. W polskiej tradycji ludowej Niedzielę Palmową nazywano również Kwietną bądź Wierzbną. W tym dniu święcono palmy, które w tradycji chrześcijańskiej symbolizują odradzające się życie. Wykonywanie palm wielkanocnych ma bogatą tradycję. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice Kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Obok wierzby używano także gałązek malin i porzeczek. Ścinano je w Środę Popielcową i przechowywano w naczyniu z wodą, aby puściły pąki na Niedzielę Palmową. W trzpień palmy wplatano również bukszpan, barwinek, borówkę i cis.

Przed nami Triduum Paschalne. Bądźmy w tym czasie razem i trwajmy na modlitwie podczas wszystkich nabożeństw i liturgii.