foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Dzień Chorego 2018 w rejonie sieradzkim. Chór Cantate Deo uczestniczył we Mszy Świętej, której przewodniczył bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej, podczas obchodów Dnia Chorego w sobotę 10.02.2018 roku w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Podczas Mszy Świętej udzielono chorym Sakramentu Namaszczenia Chorych.

 

28 stycznia na zaproszenie męskiego chóru: „Lutnia” mieliśmy przyjemność śpiewać kolędy podczas mszy świętej odprawianej o godz. 11 30 w kościele p.w. Świętego Mikołaja w Warcie.

Na zakończenie mszy świętej wspólnie z chórem gospodarzy oraz nauczycielskim chórem z Turku  wykonaliśmy utwór Jana Maklakiewicza pt: „Jasna Panna”

Czytaj więcej: Cantate Deo z kolędą u „Mikołaja” w Warcie

W niedzielę, 21 stycznia 2018 r., w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koninie po raz pierwszy odbył się festiwal kolęd i pastorałek chórów parafialnych diecezji włocławskiej „Kolęda płynie z wysokości”.

Organizatorem wydarzenia była parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koninie. Dzięki życzliwości i ofiarności gospodarza parafii - ks. proboszcza prałata Wojciecha Kochańskiego, jak również wielkiej otwartości na pomysł zorganizowania festiwalu, ks. Mariusz Staszak – wikariusz parafii – oraz p. Tomasz Woźniak, podjęli się przygotowania i poprowadzenie zmagań konkursowych.Festiwal miał zasięg diecezjalny, dlatego został objęty honorowym patronatem ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Honorowego patronatu udzieliło również Diecezjalne Studium Organistowskie we Włocławku z ks. prałatem Sławomirem Deręgowskim na czele, jak również Kapituła Katedralna we Włocławku z jej Prepozytem, ks. infułatem Krzysztofem Koneckim. Honorowym patronatem wydarzenie objęły również instytucje świeckie. Wielką życzliwość dla festiwalu przejawił Urząd Miasta Konina jak i Starostwo Powiatowe w Koninie.

Więcej na stronie Diecezji Włocławskiej

W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku chór CANTATE DEO udał się z kolęda do parafii pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Broniewie na Kujawach gdzie proboszczem jest obecnie były wikariusz naszej parafii ks. Zbigniew Raj. Chór swoim śpiewem ubogacil Mszę Święte o godz. 9 i 11. Po Mszach parafianie z księdzem Zbigniewem zaprosili nas na ciepły i smaczny obiad. Pomimo tego że wyjazd rozpoczął się już o 5.30 dziękujemy Bogu za ten czas i ludzi których stawia na naszej drodze. BÓG ZAPŁAĆ wspólnocie parafii w Broniewie ☺️☺️☺️ za zdjęcia dziękujemy księdzu Proboszczowi Zbigniewowi ☺️

22 stycznia 2017 r. na zaproszenie chóru „Lutnia” z Warty już po raz czwarty chór „Cantate Deo” wziął udział we wspólnym Koncercie Kolęd, który był piękną oprawą mszy świętej w Kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Warcie.

Tym razem nasz chór wystąpił w towarzystwie Chóru „Lutnia”, Chóru Nauczycielskiego Turkowskiego Towarzystwa Śpiewaczego, a także Chóru „Oremus” z Kramska.

Chór z naszej parafii zaśpiewał m.in. „Nad Betlejem”, „Wszystko się raduje”, „Dzieciątko się narodziło”, „Zaśpiewam Jezuskowi”.

Koncert zakończyło wspólne wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

Fotorelację z tego koncertu można obejrzeć na stronie chóru "Cantate Deo"
www.cantatedeo.pl

Zajmujesz się muzyką? Śpiewasz, grasz, jesteś członkiem zespołu? No to mamy dla ciebie idealną patronkę. Do tego - skuteczną modlitwę do niej.

Modlitwa do św. Cecylii

Cecylio Święta, Patronko Nasza
Dziś chwałę Twoją ziemski chór ogłasza
Strażniczko harmonii,
z tonów czynisz piękny splot
By dźwięcznym, czystym był wspólny głos.

Nauczycielko cierpliwości i wytrwania
Przyjm prośby nasze i błagania
By śpiewało nam się lżej
W swej opatrzności głos każdy miej
Doskonała Pieśniarko, Artystko w Niebiosach
Śpiewasz cudownie, Panu grasz na organach
Odkryj nam uczniom Twym skrawek Nieba
Bo dzisiaj dla Ciebie hymn rozbrzmiewa!

 

deon.pl