foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wizyta duszpasterska A. D. 2022/2023

Uroczystość Świętej Rodziny

Orszak Trzech Króli 2023

Orszak Trzech Króli

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ekstremalna Droga  Krzyżowa już po raz piąty w rejonie sieradzkim, z inicjatywy Rycerzy Kolumba działających przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu.

EDK rozpocznie się Mszą Św. w parafii NSJ w Sieradzu w piątek 1 kwietnia o godz. 19:30. Po mszy, nocą, w skupieniu i milczeniu pątnicy wyruszą na dwie trasy:
- BIAŁĄ – Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej - 40 km
- CZERWONĄ –  bł. ks. Michaela McGivney - 48 km.  
Obie trasy będą wiodły do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej.

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej uczestnicy zatrzymywać się będą przy wyznaczonych stacjach i w ciszy, indywidualnie medytować specjalnie przygotowane rozważania.

Tegorocznej edycję w rejonie sieradzkim, która odbywać się będzie pod hasłem: „Droga pojednania – Sztuka budowania relacji” swoim honorowym patronatem objął Ordynariusz Diecezji Włocławskiej J.E. Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski.
Chętni do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej mogą zapisywać się pod adresem www.edk.org.pl

W EDK 2019 w rejonie sieradzkim udział wzięło 150 osób z 4 diecezji: włocławskiej, kaliskiej, łódzkiej i wrocławskiej, z następujących parafii: Brzeźnio, Brzyków, Burzenin, Charłupia Mała, Charłupia Wielka, Chojne, Dąbrowa Wielka, Dobra, Jeziorsko, Kalinowa, Kłocko, Łask, Męka Pabianice, Sieradz, Stolec, Szadek, Warta, Wągłczew, Wrocław, Wróblew, Zduńska Wola, Złoczew.
Najmłodszy uczestnik 12 lat, najstarszy - 68 lat.
Pierwsi uczestnicy dotarli do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej o godz 4:00.
W niedzielę po mszach świętych Rycerze Kolumba przy głównym wyjściu będą rozprowadzali pakiety EDK zawierające m.in rozważania napisane specjalnie na tegoroczną edycję.

milczeni samotonosc trud 2018 banner

EDK w rejonie sieradzkim

W tym roku, dzięki Rycerzom Kolumba działającym przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, w rejonie sieradzkim, odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Na rozpoczęcie, 23 marca o godz. 21:30, zostanie odprawiona msza świętą w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Po mszy pątnicy wyjdą na 41 km trasę: Sieradz – Chałupki – Chojne – Dębina – Sokołów – Dąbrowa Wielka – Jeziory – Górka Kłocka – Zapusta Mała – Charłupia Mała.

Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach. Mają ze sobą mapy lub aplikację z opisem trasy, ale z orientacją w terenie muszą sobie radzić sami, sami też troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania. Wędrówka kończy się rano dotarciem do Sanktuarium Matki Bożej, Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej.

Więcej informacji, trasa oraz szczegóły dotyczące uczestnictwa na www.edk.org.pl