foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Login Form

Wspólnota Rycerzy Kolumba z duszpasterzem ks. Maciejem Adamskim, zorganizowała 22.06 spływ kajakowy po rzece Grabi. W wydarzeniu uczestniczyło 30 osób, z wielu Sieradzkich parafii a wśród nich ks. Bartłomiej Andrzejewski z par. św. Urszuli Ledóchowskiej na Monicach. Forma zaproponowana przez organizatorów miała  zachęcić  rodziny, ale przede wszystkim rodziców do spędzenia czasu ze swoimi dziećmi. Uczestnicy pokonali 13 km po rzece, w niecodziennych warunkach, gdzie zmierzyli się z różnymi przeszkodami w wodzie, co zmuszało ich do wspólnego działania rodzica z dzieckiem, lub obsady kajaka.

Spływ to jednak nie cały wymiar tego dnia. Po osiągnięciu celu przez uczestników, stanęli oni na uczcie Eucharystycznej, aby zanieść swoje modlitwy w bliskości natury, dzieła naszego Pana, czując tak głębszy  obraz miłości Boga do człowieka, poprzez wspólną ucztę, otoczoną szumem wody i głosem ziemi.

Dzień zmagań i modlitwy uczestnicy zakończyli wspólną agapą przy ognisku, gdzie wspominali spędzony dzień, odczuwali trud jaki ofiarowali, by mocniej zjednoczyć się ze swoimi bliskimi.

Ks. Maciej Adamski.