foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Login Form

W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, Mszą Świętą o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Prałata Mirosława Miłka, rozpoczął się pierwszy w naszym mieście Marsz dla życia i rodziny. Ks. Prałat, a zarazem gospodarz parafii na osiedlu Jaworowym, wygłosił także homilię, w której podkreślał, że jako chrześcijanie nie możemy stać bezczynnie gdy życie ludzkie, zwłaszcza życie nienarodzonych, traktowane jest przedmiotowo.

Po zakończonej Eucharystii barwny korowód około tysiąca wiernych wyruszył na główne ulice Sieradza, by wsłuchując się w teksty św. Jana Pawła II, oznajmić wszystkim swoje „TAK” – dla życia i rodziny. Wykrzykując gromko: „Niech rodzi się życie! Niech żyje rodzina!” – biorący udział w Marszu dotarli do prastarej Bazyliki Sieradzkiej, gdzie jej Gospodarz, ks. Infułat Marian Bronikowski, nie ukrywając swojego wzruszenia, zawierzył wszystkie rodziny Sieradza i okolic opiece św. Józefa.

Dalsza część tego dnia miała charakter radosnego pikniku rodzinnego na wzgórzu zamkowym i przy skansenie. Był kiermasz książkowy, rodzinny turniej badmintona, dmuchane zamki dla dzieci, rodzinne gry i zabawy, a zgłodniali i spragnieni mogli się pokrzepić pachnącymi kiełbaskami z grilla, przepysznymi zupami, ciastami, lodami, lemoniadą i innymi pysznościami, których dzięki wielkim sercom ofiarodawców i sponsorów nie sposób wyliczyć. Nie zabrakło występów wokalnych od przedszkolaków aż do dorosłych, którzy śpiewem uwielbienia Pana zakończyli niedzielny piknik.

W trakcie całego dnia prowadzona była także zbiórka pieniężna na potrzeby Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych i Dzieci Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzonych przez siostry Urszulanki z Sieradza. Pomysłodawcami, a zarazem realizatorami pierwszego sieradzkiego Marszu dla życia i rodziny byli Rycerze Kolumba – Rada 16709, działający przy parafii Serca Jezusowego w Sieradzu, wspierani przez dziesiątki ludzi dobrej woli i wielkich serc.

Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały dzień pełen radości i jedności.

„Niech rodzi się życie! Niech żyje rodzina!”