foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Login Form

15 lutego 2019, Rycerze Kolumba z naszej Rady, znów zaprosili wszystkich mężczyzn z Sieradza i okolic na mszę św. z "męską" nauką. Panowie spotkali się o 19:30 w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej, biorąc udział w Eucharystii, sprawowanej przez ks. Macieja Pawlaka, ks. Macieja Adamskiego oraz ks. Bartosza Andrzejewskiego.
Kaznodzieja, ks. Bartosz, podjął temat: jak kocha katolik, mężczyzna, podkreślając, że miłość to zarazem misja, odpowiedzialność i poświęcenie. Zebrani przypomnieli sobie o wadze przyjaźni, braterstwa – a więc wymiaru miłości do bliźnich, do naszego najbliższego otoczenia, a także o znaczeniu miłości oblubieńczej – małżeńskiej, rodzącej życie. Istotną częścią rozważań o miłości, była czystość – cnota szczególnie niszczona przez dzisiejszy świat, telewizję, wszelkiego rodzaju media. A przecież walka o czystość, to walka o żonę, o Kościół, o wierność przyrzeczeniom.
Na zakończenie nauki, ks. Bartosz pozostawił mężczyzn z pytaniem – jak słucham. Czy umiem słuchać mojej żony? Tu szczególnie wybrzmiały słowa wiersza Marii Noël pt. "Mężczyzno, uważaj...".
Po mszy św. poprowadzona została Adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Świętych Mężczyzn.
Pięknym śpiewem i muzyką, służył rewelacyjny zespół "Emmanuel", w którym gościnnie grał na gitarze nasz Wielki Rycerz.
Dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy stanęli w wyłomie i już teraz zapraszamy na trzecią z cyklu mszę św. w Bazylice kolegiackiej w Sieradzu.