foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Login Form

W nocy z piątku na sobotę (7 - 8 kwietnia b.r.) przedstawiciele Rycerzy Kolumba oraz ministrantów naszej parafii wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Ideą EDK jest przejście nocą w samotności i milczeniu drogi liczącej minimum 40km (kilometr za każdy dzień Wielkiego Postu) kontemplując po drodze przygotowane wcześniej rozważania pasyjne.

Ekstremalna Droga Krzyżowa, w której wzięli udział przedstawiciele naszej parafii rozpoczęła się o godz. 20.30 Eucharystią w kościele św. Józefa w Wieluniu. Następnie po indywidualnym błogosławieństwie z nałożeniem rąk, każdy ruszył na trasę by w samotności przejść swoją Drogę Krzyżową. Pierwsza stacja miała miejsce przy pomniku Jana Pawła II w Wieluniu, ostatnia 42km dalej, na szczycie Kalwarii w Praszce.

Nasi sieradzcy przedstawiciele szli niosąc w Drodze Krzyżowej swoje osobiste intencje, ale obiecali też ponieść intencje całej naszej parafii, niosąc na swoich ramionach krzyż, który w każdy piątek nosiliśmy podczas Dróg Krzyżowych w naszym kościele.

Jeden z uczestników po ukończeniu swojej pierwszej EDK tak dzielił się swoim doświadczeniem Drogi:
- „Myślałem, że przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej to jedynie zmierzenie się z własną słabością fizyczną, wysiłkiem, zmęczeniem. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że będzie to dla mnie tak głębokie przeżycie duchowe, tak osobista relacja z Bogiem, że doprowadzi mnie do wzruszenia i łez.”
Wprawdzie bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi, nasi parafianie powrócili już do swoich codziennych obowiązków. Niby Ci sami… ale już nie tacy sami. Od teraz inaczej patrzą na życie i ludzi. Pragną też podzielić się swoim doświadczeniem z innymi dlatego już noszą w sobie chęć zorganizowania w przyszłym roku Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w okolicach Sieradza. Wszystkich którzy chcieliby swoim zaangażowaniem im w tym pomóc prosimy o kontakt.
Dziękujemy przedstawicielom Rycerzy Kolumba i ministrantów za ich wysiłek, postawę, świadectwo oraz modlitwę również w naszych intencjach.