foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Login Form

Miło nam poinformować, że dnia 31 marca 2017r. przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu została ustanowiona niezależna Rada Rycerska. Jest to trzecia w strukturach naszej diecezji Rada Rycerzy Kolumba: dwie pierwsze znajdują się w Ciechocinku i Zduńskiej Woli. Podobnie jak cała nasza Parafia tak i nowopowstała Rada Rycerzy Kolumba będzie nosiła imię Najświętszego Serca Jezusowego.

Ustanowienie Rady nie jest oczywiście sygnałem zamknięcia naboru do Rycerskiego Grona, wręcz przeciwnie, jest to zachęta dla pozostałych mężczyzn naszej Parafii do wstępowania w szeregi największej na świecie męskiej wspólnoty katolickiej, skupionej wokół idei: Miłosierdzia, Jedności, Braterstwa i Patriotyzmu. Zachęcamy zatem tych, którzy pragną zbliżyć się do Boga służąc Braciom, Parafii i Ojczyźnie.

Już w najbliższych dniach, przedstawiciele Rycerzy Kolumba naszej Parafii wezmą udział w tzw. Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, niosąc w niej nie tylko własne intencje, ale także intencje całej naszej wspólnoty parafialnej. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele w Wieluniu o godz. 20.30 a po niej uczestnicy wyruszą indywidualnie, w milczeniu, by nocnym szlakiem przemierzyć 42 km rozważając tajemnice Męki i Śmierci naszego Zbawiciela. Już dziś obejmijmy modlitwą naszych Rycerzy.

Vivat Jezus”