foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Login Form

16 grudnia 2016r. o godz. 18.30 w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu miało miejsce podniosłe wydarzenie. 11 braci naszej parafii zostało zaprzysiężonych do grona Zakonu Rycerzy Kolumba, a tym samym powiększyło krąg sieradzkich Rycerzy liczących już obecnie 21 braci. Już tylko krok dzieli nas od założenia niezależnej Rady Rycerskiej (na chwilę obecną w strukturach naszej diecezji istnieją dwie rady Rycerzy Kolumba: w Zduńskiej Woli i Ciechocinku).
Rycerze Kolumba to największa na świecie wspólnota katolickich mężczyzn i ich rodzin, skupiona wokół idei: Miłosierdzia, Jedności, Braterstwa i Patriotyzmu. Każdego dnia ponad 1 900 000 Rycerzy Kolumba na całym świecie gotowych jest podjąć trud niesienia pomocy innym. Do Polski Rycerze przybyli na prośbę naszego wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II, który tak o nich mówił: „Kiedy myślę o Rycerzach Kolumba, z radością przypominam sobie głębokie dziedzictwo wiary, braterstwa i służby”.

Oby i w naszym historycznym mieście, które tak mocno zaznaczyło się na kartach historii naszego kraju, nie zabrakło mężczyzn, gotowych służyć Bogu, ludziom i Ojczyźnie. Czekamy na kolejnych mężczyzn, którzy pragną podjąć się współpracy na rzecz naszej parafii, ludzi potrzebujących, a przede wszystkim, którzy pragną odmienić swoje życie i zbliżyć się do Boga służąc innym.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z duszpasterzami oraz nowo zaprzysiężonymi Braćmi Rycerzami.
Vivat Jezus