foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Login Form

15 lutego 2019, Rycerze Kolumba z naszej Rady, znów zaprosili wszystkich mężczyzn z Sieradza i okolic na mszę św. z "męską" nauką. Panowie spotkali się o 19:30 w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej, biorąc udział w Eucharystii, sprawowanej przez ks. Macieja Pawlaka, ks. Macieja Adamskiego oraz ks. Bartosza Andrzejewskiego.
Kaznodzieja, ks. Bartosz, podjął temat: jak kocha katolik, mężczyzna, podkreślając, że miłość to zarazem misja, odpowiedzialność i poświęcenie. Zebrani przypomnieli sobie o wadze przyjaźni, braterstwa – a więc wymiaru miłości do bliźnich, do naszego najbliższego otoczenia, a także o znaczeniu miłości oblubieńczej – małżeńskiej, rodzącej życie. Istotną częścią rozważań o miłości, była czystość – cnota szczególnie niszczona przez dzisiejszy świat, telewizję, wszelkiego rodzaju media. A przecież walka o czystość, to walka o żonę, o Kościół, o wierność przyrzeczeniom.
Na zakończenie nauki, ks. Bartosz pozostawił mężczyzn z pytaniem – jak słucham. Czy umiem słuchać mojej żony? Tu szczególnie wybrzmiały słowa wiersza Marii Noël pt. "Mężczyzno, uważaj...".
Po mszy św. poprowadzona została Adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Świętych Mężczyzn.
Pięknym śpiewem i muzyką, służył rewelacyjny zespół "Emmanuel", w którym gościnnie grał na gitarze nasz Wielki Rycerz.
Dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy stanęli w wyłomie i już teraz zapraszamy na trzecią z cyklu mszę św. w Bazylice kolegiackiej w Sieradzu.

Rycerze Kolumba zapraszają na Mszę z nauką dla mężczyzn.

Pragniemy, by to był czas wspólnego umocnienia się przy Tym, który jest dla nas wzorem męskości. Dlatego właśnie zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących modlić się z innymi mężczyznami na naszą Eucharystię, by znów usłyszeć Jego wezwanie.

monice 2

W niedzielę, 20 stycznia br., Kaplica Bożego Miłosierdzia znów gościła miłośników dobrego kina. Tym razem, w miłej atmosferze mogliśmy obejrzeć przezabawną, a jednocześnie skłaniającą do przemyśleń komedię pt. "Jak Bóg da".

Seans zgromadził prawie 50 widzów, co jak na sezon zimowy należy uznać za sukces. Film, typowa Commedia all'italiana, momentami rozbawił do łez, a nieoczekiwane zakończenie pozostawiło nas z pytaniami, na które każdy z nas sam musi znaleźć odpowiedź.

Dziękujemy za udział wszystkim wiernym kinomanom, cieszymy się z tylu nowych. Wszystkim Braciom Rycerzom, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu projekcji – Bóg zapłać! 

Do zobaczenia na kolejnym seansie w lutym!

Jak Bog Da plakat v5

W ubiegłą niedzielę, 30 grudnia, miało miejsce spotkanie opłatkowe rycerzy naszej Rady. Dziękujemy za wspólną modlitwę, śpiewanie kolęd, życzenia i koleżeńską atmosferę.

W dniu 7 grudnia 2018, Rada Rycerzy Kolumba nr 16709 w Sieradzu powiększyła się o trzech nowych członków. Serdecznie witamy Braci i życzymy postępu na rycerskiej drodze!

2018 12 07web