foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Login Form

Jak co roku Rycerze kolumba organizują w naszej parafii Ekstremalną Drogę Krzyżową. W tym roku przygotowane są dwie trasy:
Trasa Biała - Matki Bożej, Księżnej Ziemi Sieradzkiej - 40 km
Trasa Czerwona - bł. ks. Michaela J. McGivney - 48km
Obie trasy mają początek przy Kościele NSJ w Sieradzu a kończą się w Sanktuarium w Charłupii Małej.
Zapisy na edk.org.pl
Więcej informacji na profilu fb - Ekstremalna Droga Krzyżowa Sieradz

Od dawna już wielu Rycerzom Kolumba sen z powiek zganiał temat renowacji Krzyża i kapliczki przy ul. Jana Pawła II na terenie naszej parafii,  na wprost budynku tzw. "Titanica". Po wielu miesiącach starań o stosowne zezwolenia, wykonaniu projektu oraz zebraniu potrzebnych środków udało się z Bożą pomocą zrealizować zamierzone dzieło. We wtorek Krzyż i kapliczka zostały całościowo odnowione. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Rycerzom Kolumba, a szczególne podziękowanie kierujemy w stronę Braci: Andrzeja, Dariusza, Konrada, Wojciecha, Bartka i Piotra. Oby odnowiony Krzyż i kapliczka, stojące przy tak ruchliwej drodze naszego miasta, stały się dla wielu miejscem modlitwy i refleksji.
Vivat Jezus

„W Uroczystość Objawienia Pańskiego, Mszą Św. o godz. 12.00 sprawowaną pod przewodnictwem Proboszcza naszej Parafii – ks. Prał. Mirosława Miłka, rozpoczęliśmy V Orszak Trzech Króli w naszym mieście. Zaraz po zakończonej Mszy Świętej wielobarwny korowód wyszedł na ulice Sieradza, by oznajmić wszystkim, że narodził się nam Zbawiciel Świata – Jezus Chrystus. Mimo panującego zimna na całej trasie przemarszu słychać było śpiew kolęd oraz gromkie okrzyki. Niech radość z narodzin Mesjasza towarzyszy nam nie tylko w Święto Trzech Króli, ale każdego dnia całego roku.”

 

Wspólnota Rycerzy Kolumba z duszpasterzem ks. Maciejem Adamskim, zorganizowała 22.06 spływ kajakowy po rzece Grabi. W wydarzeniu uczestniczyło 30 osób, z wielu Sieradzkich parafii a wśród nich ks. Bartłomiej Andrzejewski z par. św. Urszuli Ledóchowskiej na Monicach. Forma zaproponowana przez organizatorów miała  zachęcić  rodziny, ale przede wszystkim rodziców do spędzenia czasu ze swoimi dziećmi. Uczestnicy pokonali 13 km po rzece, w niecodziennych warunkach, gdzie zmierzyli się z różnymi przeszkodami w wodzie, co zmuszało ich do wspólnego działania rodzica z dzieckiem, lub obsady kajaka.

Spływ to jednak nie cały wymiar tego dnia. Po osiągnięciu celu przez uczestników, stanęli oni na uczcie Eucharystycznej, aby zanieść swoje modlitwy w bliskości natury, dzieła naszego Pana, czując tak głębszy  obraz miłości Boga do człowieka, poprzez wspólną ucztę, otoczoną szumem wody i głosem ziemi.

Dzień zmagań i modlitwy uczestnicy zakończyli wspólną agapą przy ognisku, gdzie wspominali spędzony dzień, odczuwali trud jaki ofiarowali, by mocniej zjednoczyć się ze swoimi bliskimi.

Ks. Maciej Adamski.

W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, Mszą Świętą o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Prałata Mirosława Miłka, rozpoczął się pierwszy w naszym mieście Marsz dla życia i rodziny. Ks. Prałat, a zarazem gospodarz parafii na osiedlu Jaworowym, wygłosił także homilię, w której podkreślał, że jako chrześcijanie nie możemy stać bezczynnie gdy życie ludzkie, zwłaszcza życie nienarodzonych, traktowane jest przedmiotowo.

Po zakończonej Eucharystii barwny korowód około tysiąca wiernych wyruszył na główne ulice Sieradza, by wsłuchując się w teksty św. Jana Pawła II, oznajmić wszystkim swoje „TAK” – dla życia i rodziny. Wykrzykując gromko: „Niech rodzi się życie! Niech żyje rodzina!” – biorący udział w Marszu dotarli do prastarej Bazyliki Sieradzkiej, gdzie jej Gospodarz, ks. Infułat Marian Bronikowski, nie ukrywając swojego wzruszenia, zawierzył wszystkie rodziny Sieradza i okolic opiece św. Józefa.

Dalsza część tego dnia miała charakter radosnego pikniku rodzinnego na wzgórzu zamkowym i przy skansenie. Był kiermasz książkowy, rodzinny turniej badmintona, dmuchane zamki dla dzieci, rodzinne gry i zabawy, a zgłodniali i spragnieni mogli się pokrzepić pachnącymi kiełbaskami z grilla, przepysznymi zupami, ciastami, lodami, lemoniadą i innymi pysznościami, których dzięki wielkim sercom ofiarodawców i sponsorów nie sposób wyliczyć. Nie zabrakło występów wokalnych od przedszkolaków aż do dorosłych, którzy śpiewem uwielbienia Pana zakończyli niedzielny piknik.

W trakcie całego dnia prowadzona była także zbiórka pieniężna na potrzeby Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych i Dzieci Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzonych przez siostry Urszulanki z Sieradza. Pomysłodawcami, a zarazem realizatorami pierwszego sieradzkiego Marszu dla życia i rodziny byli Rycerze Kolumba – Rada 16709, działający przy parafii Serca Jezusowego w Sieradzu, wspierani przez dziesiątki ludzi dobrej woli i wielkich serc.

Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały dzień pełen radości i jedności.

„Niech rodzi się życie! Niech żyje rodzina!”

Ostatnią z cyklu tegorocznych mszy św. z nauką dla mężczyzn, zakończyliśmy medytacje nad listem pasterskim bp. Thomasa Olmsteda pt. "Stańcie w wyłomie". Msza św. pod przewodnictwem ks. inf. dr. M. Bronikowskiego, proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu, zgromadziła dzielnych mężczyzn, gotowych stanąć w wyłomie i bronić rodzin, społeczności w których żyją, przed wrogiem krążącym i atakującym pod coraz to różnymi formami.

Tematem podsumowującym zapoczątkowane w październiku ubiegłego roku spotkania, było ojcostwo – kazanie wygłosił ks. Bartosz, któremu wdzięczni jesteśmy za trud głoszenia i za otwartość na Ducha Świętego. Bóg zapłać wszystkim księżom z naszego miasta, którzy włączyli się aktywnie w inicjatywę mszy św. dla mężczyzn – szczególnie ks. Krzysztofowi Kaczmarkowi, który jako Kapelan Rady 16709, jak zwykle stanął na wysokości zadania.

Za nami pewien rozdział, materiał do przemyśleń i do przepracowania w życiu. Niech Zmartwychwstały Pan prowadzi nas po drodze, którą jest On sam.

411 Pielgrzymka Sieradzka