foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Nasza grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” istnieje od 1996 r. Gromadzimy się każdego tygodnia w poniedziałek, aby wielbić Imię Pana. Spotkania zwykle odbywają się po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym sala Odnowy w Duchu Świętym. W sposób właściwy grupom Odnowy polecamy się Duchowi Świętemu, prosząc Go o codzienne prowadzenie, uwielbiając, przepraszając oraz dziękując Mu za opiekę.

Spotkania są zróżnicowane a opierają się na modlitwie oraz formacji. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca spotykamy się na formacyjnej katechezie. W drugi poniedziałek miesiąca na Mszy św. wotywnej o Duchu Świętym podczas której towarzyszy nam zespół „Emmanuel”. Po Mszy św. udajemy się do Kaplicy Miłosierdzia Bożego, aby trwać na uwielbieniu. W trzeci poniedziałek miesiąca spotykamy się w grupach dzielenia. W czwarty poniedziałek miesiąca od godz. 17.00 adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Adoracje kończymy modlitwą brewiarzową – Nieszporami i uroczystym błogosławieństwem. W piąty poniedziałek miesiąca przewidziana jest agapa.

Raz na dwa – trzy miesiące gościmy w naszej parafii o. Józefa Witko i bierzemy czynny udział w Mszy św. o uzdrowienie. Staramy się także, aby naszej grupy nie zabrakło na spotkaniach oraz kongresach poza naszą parafią: Częstochowa, Słupca, Włocławek, Konin, Koło, Zduńska Wola.

Systematycznie wspieramy naszą parafię pomocą; przygotowanie procesji, strojenie ołtarzy, rozprowadzanie prasy katolickiej, zbiórki ofiar do puszek na konkretne cele.

Nie brakuje też radosnych spotkań przy ognisku, wspólnym stole. Często gościmy z pomocą w Domu Pomocy Społecznej, a co wtorek o godz. 15.00 posługujemy modlitwą w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu.

Wszystkich informacji na temat działalności i przynależności do Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” udziela liderka – p. Zdzisława Cybulska i opiekun – ks. Maciej Grabowski.