foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ziemia Maryi

djembed

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

6 kwietnia br. w Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej miał miejsce dzień skupienia dla ministrantów z dekanatu sieradzkiego I oraz II. Dzięki gościnności gospodarza miejsca ks. prał. Grzegorza Drzewieckiego – ponad czterdziestu młodych chłopców miało okazję po raz kolejny rozwinąć swoją wiedzę, duchowość i gorliwość w pełnieniu służby.

Spotkanie rozpoczęło się poznaniem historii Sanktuarium, którą przedstawił wikariusz ks. Sebastian Szkop. Chwilę potem ministranci wobec Najświętszego Sakramentu mieli okazję do modlitwy i adorowania Boga, któremu codzienne służą. Następnie ks. Maciej Adamski – opiekun LSO dekanatu sieradzkiego II – wygłosił konferencję „Ministrantura – obowiązek czy przywilej?”. Po krótkiej przerwie, kolejna konferencje wygłosił ks. Sebastian Szkop na temat „Duchowości ministranta”. Następnie ćwiczenia liturgiczne przeprowadził z zebranymi ks. Krzysztof Mętlewicz – opiekun LSO dekanatu sieradzkiego I. Niedługo później ministranci mieli czas, by przystąpić do spowiedzi. O godz. 12:00 nastąpiła centralna i zasadnicza część dnia skupienia – Msza Św. W homilii ks. Krzysztof przypomniał zebranym, jak ważną rzeczywistością jest Eucharystia, do której młodzi adepci powinni jak najlepiej posługiwać.

Ostatnim i jednocześnie bardzo miłym akcentem spotkania był poczęstunek, który pomógł dość licznej grupie się przyjaźnie integrować.

W sobotę 3 listopada br. o godz. 9:00 w hali sportowej przy ZSK w Sieradzu został rozegrany I Międzydekanalny Turniej Piłki Halowej Ministrantów Dekanatu Sieradzkiego I i II.

Drużyny z Sieradza i okolic zagrały w trzech kategoriach wiekowych: 1998-2002, 2003-2006 oraz 2007-2011. Nasza Parafia wystawiła w turnieju drużyny w każdej kategorii wiekowej. Roczniki 1998 -2002 i 2007 -2011 zajęły pierwsze miejsce i będą reprezentować dekanat w turnieju rejonowym.

Zwycięzcy rozegrali także mecz sparingowy z laureatami dekanatu sieradzkiego I. Naszym Ministrantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia: Gospodarze Turnieju - Parafia Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu.

Tradycją naszej parafii stał się już dzień skupienia jaki przeżywają nasi ministranci tuż przed Adwentem. Nie inaczej było w ostatnią sobotę. Służba Liturgiczna naszej parafii zebrała się w Kaplicy Adoracji by Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocząć swoje spotkanie z Chrystusem. Zaraz po niej uczyniono przed Najświętszym Sakramentem Rachunek Sumienia, który poprowadził opiekun ministrantów – ks. Janusz, a po nim ministranci wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. Krzysztofa. Po dalszej modlitwie i zaplanowanym po niej posiłku wszyscy udali się do górnego kościoła by wraz z wiernymi uczestniczyć w uroczystym śpiewie Pierwszych Nieszporów Pierwszej Niedzieli Adwentu i tym samym wkroczyć w Nowy Rok Liturgiczny.

Niech Jezus Chrystus towarzyszy naszym ministrantom, a także wszystkim wiernym naszej parafii nie tylko podczas przeżywania Adwentu, ale także przez cały nowo rozpoczęty rok i zgodnie z hasłem tego roku niech Napełnia nas wszystkich Duchem Świętym.

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w naszej parafii do grona ministrantów zostało włączonych 9 nowych kandydatów.

Posługa ministranta, jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant, bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Świętej, zarówno wtedy, gdy kapłan przewodniczy modlitwie Kościoła, jak i wtedy, kiedy wykonuje czynności samego Chrystusa, który za jego pośrednictwem konsekruje chleb i wino na ciało i Krew swoją.

Polecamy nowych ministrantów modlitwie parafian, a nowo obłóczonym gratulujemy i życzymy wytrwałości.

W dniach 24 – 29 czerwca grupa ministrantów parafii NSJ w Sieradzu wraz z opiekunem ks. Januszem Małeckim udała się na wakacyjny wypoczynek do Zakopanego.

Już pierwszego dnia wjechaliśmy na Kasprowy Wierch i dalej przeszliśmy szlakiem na Kopę Kondracką. Drugiego dnia zwiedziliśmy samo Zakopane a przede wszystkim Sanktuarium Maryjne na Krzeptówkach. Kolejnego dnia udaliśmy się na spływ Dunajcem i weszliśmy na Trzy Korony. Kolejny dzień upłynął pobytem w dolinie chochołowskiej i na basenach termalnych w Chochołowie. Ostatni dzień to spacer na Morskie Oko, a w drodze powrotnej zajrzeliśmy do bacówki na Rusinowej Polanie i do sanktuarium na Wiktorówkach.

Każdego dnia sprawowaliśmy Eucharystię dziękując za ten czas i polecając całą brać ministrancką wraz z rodzicami.

26 listopada miał miejsce Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Sieradzkiego II. O godz. 16.00 ks. Janusz Małecki poprowadził konferencję w Kaplicy Miłosierdzia Bożego połączoną z sakramentem Pokuty i Pojednania. O godz. 17.00 uroczyście celebrowano Liturgię Godzin - Nieszpory I Niedzieli Adwentu. O godz. 18.00 wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Kaczmarka zakończona uwielbieniem Chrystusa w wystawionym Najświętszym Sakramencie.