foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

W niedzielę 17 marca br przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Domowego Kościoła Rejonu Sieradzkiego, Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie w temacie „Świadectwo – Codzienność  Ucznia  Pana”

Wielkopostne dni wspólnoty świętowaliśmy w Korczewie, w parafii p.w. św. Katarzyny, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie i ciepło przyjęci przez ks. Proboszcza Janusza Gozdalika  i  ks. Pawła Szudzika.

W dniu Wspólnoty uczestniczyły  rodziny z Sieradza, Zduńskiej Woli, Warty i Kamionacza wraz  z Moderatorem Rejonowym Domowego Kościoła ks. Marcinem Topolskim. Ponadto gościliśmy naszą Parę Diecezjalną, Mariolę i Roberta Wiśniewskich.

Spotkanie nasze rozpoczęliśmy   Eucharystią sprawowaną w kościele razem z parafianami, której przewodniczył ks. Paweł Szudzik wraz z ks. Marcinem Topolskim. Podczas Eucharystii nasza Para Rejonowa przybliżyła obecnym  parafianom, czym jest nasza wspólnota Domowego Kościoła  i dała  świadectwo wiary i swojej drogi w Domowym Kościele i zapraszała małżeństwa   do naszej wspólnoty. Po uczcie duchowej przenieśliśmy się do sali przy parafii gdzie nastąpiło zawiązanie wspólnoty i prezentacja poszczególnych kręgów rodzin. Następnie konferencję w temacie „Świadectwo-Codzienność Ucznia Pana” przedstawił ks. Przemysław Janiak z Sieradza.
W rozważaniu tematu roku pojawia się pytanie o wyjście do ludzi młodych, co możemy zrobić by ludzie młodzi wiekiem stali się żywą cząstka Kościoła. Temat był tak ciekawy że wywiązała się żywa dyskusja w dziele ewangelizowania, dzielenia się swoją wiarą, by dotrzeć do tych którzy jeszcze nie spotkali Jezusa.

Po zakończeniu dyskusji spotkaliśmy się na Agapie by posilić nasze ciała – był to wspaniały czas na rozmowy i spotkania z przyjaciółmi.

Dziękujemy serdecznie ks. Proboszczowi Januszowi za gościnność i otwarte serce.

Bożena i Zdzisław Wardęga
Para Rejonowa DK Rejonu Sieradzkiego