foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

W parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu już od kilku lat modlimy się w intencji małżeństw i rodzin. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu - patronalne Święto Domowego Kościoła - po raz kolejny na mszy świętej o godzinie 12  małżeństwa świętujące rocznicę ślubu, odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Znowu na twarzach jubilatów było widać wzruszenie i radość. Eucharystii przewodniczył ks. Maciej Pawlak, a oprawę liturgiczną przygotowały małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła - Gałęzi Rodzinnej Ruchu Światło - Życie.
Jedno z małżeństw podzieliło się również świadectwem na temat znaczenia w ich życiu faktu przynależności do Kręgu Rodzin DK.

"Dobro małżeństwa i rodziny ma kluczowe znaczenie dla przyszłości świata i Kościoła. Z tego powodu duszpasterstwo rodzin należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła i wymaga nieustannego wysiłku, by nie tylko solidnie przygotowywać do sakramentu małżeństwa, ale również towarzyszyć rodzinom w rozwoju ich miłości i wiary, a także pomóc w odkryciu ich miejsca w życiu parafii. W te wysiłki Kościoła w Polsce wpisuje się inicjatywa związana z przeżywaniem Niedzieli Świętej Rodziny.

Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Chcemy przypomnieć wszystkim o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. W przeżywaniu miłości ludzie wierzący otrzymali także szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa. Jest on „darem dla uświęcenia i zbawienia małżonków” oraz „stałym przypomnieniem dla Kościoła tego, co dokonało się na Krzyżu”, bowiem małżonkowie „wzajemnie dla siebie i dla dzieci są świadkami zbawienia” (papież Franciszek, Amoris laetitia, nr 74)."

z Listu Przewodniczącego Rady ds. Rodziny przed Niedzielą Świętej Rodziny