foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

W dniu 14 października 2018 r. przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Domowego Kościoła Rejonu Sieradzkiego - Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie w temacie „Powołanie – Moja Codzienność”.

Dzięki uprzejmości proboszcza i kustosza ks. prałata Grzegorza Drzewieckiego, Dzień Wspólnoty mogliśmy świętować w Charłupi Małej, w Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej. Matka Boża błogosławiła ten dzień dodatkowo piękną pogodą i życzliwością gospodarzy miejsca.

W Dniu Wspólnoty uczestniczyły małżeństwa wraz z dziećmi z naszego Rejonu tj. Sieradza wraz z opiekunem kręgu ks. Maciejem Adamskim, Zduńskiej Woli, parafii Kamionacz, Warty wraz z opiekunem kręgu ks. Jackiem Borowskim oraz moderator rejonowy Domowego Kościoła ks. Marcin Topolski. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą - śpiewem do Ducha Świętego, po której nastąpiło zawiązanie wspólnoty wraz z przedstawieniem się poszczególnych Kręgów Rodzin.

Następnie Ksiądz Marcin - Moderator Rejonowy DK w wygłoszonej konferencji wprowadził nas w temat naszego spotkania „Powołanie – Moja Codzienność”. Mówił o odkrywaniu i rozeznawaniu naszego powołania jako owoc bliskiej relacji z Jezusem. Nawet jeśli już wybraliśmy drogę życia, musimy wracać do pytania jak mamy realizować swoje powołanie? Mówił o powołaniu jako darze Boga, o powołaniu do świętości jako podstawie każdego powołania. Miłość i ofiara podstawą powołania.

Zainspirowani myślami z konferencji udaliśmy się na spotkanie w grupach, gdzie pod okiem animatorów odpowiadaliśmy sobie na pytanie wynikające z konferencji: czym jest według mnie powołanie? I co mi pomaga, a co przeszkadza w rozeznaniu mojego powołania?  Jak rozumiemy powołanie, jako rzeczywistość, którą żyjemy na co dzień. Ubogacaliśmy się wzajemnie doświadczeniami z własnego życia, jak w naszym małżeństwie ciągle odkrywamy drogę powołania w codzienności.

W czasie spotkania w grupach nasze dzieci spędzały przyjemnie czas na zabawach pod okiem doświadczonych opiekunów.

Centralnym punktem dnia była Eucharystia sprawowana w Sanktuarium razem z parafianami, której przewodniczył ks. Marcin Topolski. Mszę koncelebrowało dwóch kapłanów: ks. Jacek Borowski oraz ks. Sebastian Szkop - wikariusz parafii w Charłupi Małej.

Po uczcie duchowej udaliśmy się na Agapę posilić nasze ciała. Był to czas na spokojne rozmowy, spotkania i nawiązanie bliższych znajomości.

Dziękujemy kapłanom z Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej  za gościnność i otwartość serca.

Bożena i Zdzisław Wardęgowie – Para Rejonowa Rejonu Sieradzkiego