Ciastko Miłosierdzia

2 października w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu po Mszy świętej o godz. 10.30 rodziny należące do Domowego Kościoła zaprosiły wszystkich parafian na „Ciastko Miłosierdzia”.

Pomysł na tę inicjatywę zrodził się w jednym z sieradzkich kręgów Domowego Kościoła działających przy parafii, ale w jego realizację włączył się również inne rodziny z parafii a nie należące do Domowego Kościoła.

*** Informacja o naszej akcji (wraz z galerią zdjęć) pojawiła się również na stronie Diecezji Włocławskiej ***

 Spotkanie odbyło się tuż po zakończonej Eucharystii na placu przy kościele. Parafianie przy zaparzonej kawie, herbacie oraz domowych wypiekach mogli choć przez chwilę wspólnie porozmawiać i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat dzieł miłosierdzia, o których tak prosto i jasno mówił Papież Franciszek podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 Było to pierwsze spotkanie dające początek kolejnym. Podczas zimowych miesięcy spotkania odbywać się będą w salkach przy plebanii. W ten sposób rodziny należące do Domowego Kościoła pragną utworzyć odpowiednie miejsce dla rodzin z parafii, które nie chcą lub nie mogą z różnych względów angażować się w żadną wspólnotę, ale chętnie spotkają się, aby porozmawiać na tematy religijne. Pragną także stworzyć miejsce wymiany doświadczeń i pomysłów np. jak po katolicku wychować swoje dzieci. Przez spotkania chcą dzielić się informacjami o dobrych książkach, ciekawych filmach, czy przeżytych rekolekcjach. Jest to jeden ze sposobów na czynne włączenie się w życie parafii oraz budowanie żywych relacji między rodzinami, a także wspólnotami. Wreszcie „Ciastko Miłosierdzia” ma szansę stać się zachętą do rozmawiania na ważne tematy związane z życiem Kościoła Powszechnego oraz solidną podstawą do integracji i ewangelizacji. W sumie w inicjatywę i jej organizację zaangażowane było siedem rodzin z parafii.

{phocagallery view=category|categoryid=20|limitstart=0|limitcount=4|bgcolor=#4a6731|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0}

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme