foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne

Parafia na FB

W parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu już od kilku lat modlimy się w intencji małżeństw i rodzin. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu - patronalne Święto Domowego Kościoła - po raz kolejny na mszy świętej o godzinie 12  małżeństwa świętujące rocznicę ślubu, odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Znowu na twarzach jubilatów było widać wzruszenie i radość. Eucharystii przewodniczył ks. Maciej Pawlak, a oprawę liturgiczną przygotowały małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła - Gałęzi Rodzinnej Ruchu Światło - Życie.
Jedno z małżeństw podzieliło się również świadectwem na temat znaczenia w ich życiu faktu przynależności do Kręgu Rodzin DK.

Czytaj więcej: Niedziela Świętej Rodziny

Pragniemy podzielić się naszą radością z trwania we wspólnocie Domowego Kościoła z wszystkimi małżonkami, którzy odczuwają potrzebę twórczego przeżywania miłości małżeńskiej w świetle wiary.

Domowy Kościół, popularnie zwany „Oazą Rodzin” jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Więcej o Domowym Kościele i w ogóle Ruchu-Światło życie możecie znaleźć na www.dk.oaza.pl.

W naszej parafii funkcjonują obecnie trzy kręgi. Spotykamy się raz w miesiącu w tzw. kręgach, czyli grupach 4-6 rodzin, aby się modlić, rozważać Pismo Święte i wspólnie wzrastać duchowo.

Osobom zainteresowanym Domowym Kościołem podajemy kontakt:

księdz Krzysztof Kaczmarek (tel. 600 929 641);

Gosia i Tomek Świniarscy (tel. 505026634 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


Zapraszamy również na Mszę Świętą w intencji małżeństw i rodzin w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12 00 (w miesiącu grudniu - wyjątkowo 30 grudnia - w Niedzielę Świętej Rodziny - patronalne święto Domowego Kościoła).

 

Kręgi Rodzin
Domowego Kościoła działające przy parafii
NSJ w Sieradzu

 

 

 

W dniu 9 grudnia 2018 r. przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Domowego Kościoła Rejonu Sieradzkiego - Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie w temacie „Wzrastanie – Dzieło Boga i Człowieka”.

Dzień Wspólnoty świętowaliśmy w Sieradzu w Kościele p.w. NMP Królowej Polski przy ulicy Mickiewicza. Gospodarz miejsca Ks. Proboszcz Marek Kryska z serdecznością i otwartością przyjął pod swój dach naszą wspólnotę.  

W Dniu Wspólnoty uczestniczyły małżeństwa wraz z dziećmi z naszego Rejonu tj. Sieradza, Zduńskiej Woli, parafii Kamionacz, Warty wraz z opiekunem kręgu Ks. Jackiem Borowskim i moderatorem naszego rejonu Ks. Marcinem Topolskm.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą - śpiewem do Ducha Świętego, po której nastąpiło zawiązanie wspólnoty i prezentacja poszczególnych Kręgów Rodzin i młodzieży.

Następnie w wygłoszonej konferencji Ks. Marcin, moderator Rejonowy DK wprowadził nas w temat naszego spotkania „Wzrastanie – Dzieło Boga i Człowieka „.

Dzień Wspólnoty mamy przeżywać, jako zaproszenie by jeszcze raz wyruszyć w drogę z naszym Panem. Stajemy przy Maryi, młodej dziewczynie, która odpowiada Bogu ”tak’ i jest gotowa zmienić całe swoje dotychczasowe życie. Młodość jest czasem budowania wielkich pragnień i ideałów, buntu przeciw temu, co fałszywe i nieautentyczne i byle jakie. Chociaż nie osiągniemy świętości o własnych siłach, to jednak duże znaczenie ma nasze nawracanie się. Nie ma nawrócenia bez pokory, a Boża inicjatywa i wielka rola Łaski Bożej mają wpływ w nawracaniu każdego człowieka.

Zainspirowani myślami z konferencji udaliśmy się na spotkanie w grupach, gdzie pod okiem animatorów odpowiadaliśmy sobie na pytanie wynikające z konferencji.

Odkrywaliśmy na podstawie fragmentów z Pisma Świętego, że Słowo Boże daje konkretne wskazówki jak wzrastać. Droga z Jezusem jest niemożliwa bez naszego zaangażowania. Dzieliliśmy się tym jak wygląda moja codzienna praca nad sobą; Co mogę zrobić żeby moje wzrastanie było owocne, by formacja przynosiła konkretne zmiany w moim życiu;

W czasie spotkania w grupach nasze dzieci spędzały czas na zabawach.

Centralnym punktem dnia Wspólnoty była Eucharystia sprawowana w kościele razem z parafianami, której przewodniczył Moderator Rejonowy ks. Marcin Topolski. Mszę koncelebrowało dwóch kapłanów: ks. Jacek Borowski i ks. Proboszcz Marek Kryska. Po uczcie duchowej udaliśmy się na Agapę posilić nasze ciała. Był to czas na spokojne rozmowy, spotkania i nawiązanie bliższych znajomości. Dziękujemy serdecznie Ks. Proboszczowi Markowi za otwartość serca i gościnność.

Bożena i Zdzisław – Para Rejonowa DK Rejonu Sieradzkiego

W dniu 14 października 2018 r. przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Domowego Kościoła Rejonu Sieradzkiego - Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie w temacie „Powołanie – Moja Codzienność”.

Dzięki uprzejmości proboszcza i kustosza ks. prałata Grzegorza Drzewieckiego, Dzień Wspólnoty mogliśmy świętować w Charłupi Małej, w Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej. Matka Boża błogosławiła ten dzień dodatkowo piękną pogodą i życzliwością gospodarzy miejsca.

W Dniu Wspólnoty uczestniczyły małżeństwa wraz z dziećmi z naszego Rejonu tj. Sieradza wraz z opiekunem kręgu ks. Maciejem Adamskim, Zduńskiej Woli, parafii Kamionacz, Warty wraz z opiekunem kręgu ks. Jackiem Borowskim oraz moderator rejonowy Domowego Kościoła ks. Marcin Topolski. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą - śpiewem do Ducha Świętego, po której nastąpiło zawiązanie wspólnoty wraz z przedstawieniem się poszczególnych Kręgów Rodzin.

Czytaj więcej: Rejonowy Dzień Wspólnoty w Charłupi Małej

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? Zapraszajmy Jezusa do naszych małżeństw i do naszych rodzin.

23 września, czyli w czwartą niedzielę miesiąca, na mszy świętej o godzinie 12 ponownie modliliśmy się w intencji naszych małżeństw i rodzin. Ci małżonkowie, którzy w lipcu, sierpniu lub we wrześniu świętowali swoje rocznice ślubu mieli okazję odnowić swoje ślubowanie.
W tym miesiącu kilkadziesiąt wspaniałych par małżeńskich skorzystało z tej okazji. Wzruszenie było widoczne na bardzo wielu twarzach. Była radość, łzy szczęścia, pocałunki  małżonków a także oklaski wszystkich tych, którzy byli świadkami tej wzruszającej chwili.
Już teraz zapraszamy na mszę świętą o godzinie 12, w czwartą niedzielę października , na której swoje przyrzeczenia małżeńskie będą mogły odnowić „październikowe” małżeństwa.