foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wizyta duszpasterska A. D. 2022/2023

900 lat Diecezji Włocławskiej

Orszak Trzech Króli 2023

Orszak Trzech Króli

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

27 listopada 2022r w kościele p.w. NSJ w Sieradzu, odbyło się spotkanie poprowadzone przez małżeństwo psychologów – Annę i Leszka Putyńskich, zajmujących się m.in. problematyką rodziny, wychowania i seksualności, zatytułowane: „Dekalog w sypialni, czyli czy Bóg „wtrąca się” w pożycie małżeńskie?”.

Organizatorem wydarzenia był ksiądz Przemysław Kłosowski oraz wspólnota Domowego Kościoła, działająca przy parafii.

Czytaj więcej: Dekalog w sypialni

Pragniemy podzielić się naszą radością z trwania we wspólnocie Domowego Kościoła z wszystkimi małżonkami, którzy odczuwają potrzebę twórczego przeżywania miłości małżeńskiej w świetle wiary.

Domowy Kościół, popularnie zwany „Oazą Rodzin” jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Więcej o Domowym Kościele i w ogóle Ruchu-Światło życie możecie znaleźć na www.dk.oaza.pl.

W naszej parafii funkcjonują obecnie dwa kręgi. Spotykamy się raz w miesiącu w tzw. kręgach, czyli grupach 4-6 rodzin, aby się modlić, rozważać Pismo Święte i wspólnie wzrastać duchowo.

Osobom zainteresowanym Domowym Kościołem podajemy kontakt:

ksiądz Przemysław Kłosowski (tel. 503 116 881);

Gosia i Tomek Świniarscy (tel. 505026634 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


Zapraszamy również na Mszę Świętą w intencji małżeństw i rodzin w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12 00.

 

Kręgi Rodzin
Domowego Kościoła działające przy parafii
NSJ w Sieradzu

 

 

 

W czwartą niedzielę września, podczas mszy świętej o godz. 12-tej modliliśmy się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w lipcu, sierpniu lub we wrześniu ksiądz Maciej uroczyście udzielił specjalnego błogosławieństwa. Około dwudziestu małżeństw, z wielkim wzruszeniem, patrząc sobie w oczy, odnowiło przyrzeczenia małżeńskie.

Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza małżonków do przyłączenia się do tej rodzinnej gałęzi Ruchu Światło – Życie.
Szczegóły u księży oraz na plakacie znajdującym się w parafialnej gablocie głównej.

W niedzielę 17 marca br przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Domowego Kościoła Rejonu Sieradzkiego, Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie w temacie „Świadectwo – Codzienność  Ucznia  Pana”

Wielkopostne dni wspólnoty świętowaliśmy w Korczewie, w parafii p.w. św. Katarzyny, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie i ciepło przyjęci przez ks. Proboszcza Janusza Gozdalika  i  ks. Pawła Szudzika.

W dniu Wspólnoty uczestniczyły  rodziny z Sieradza, Zduńskiej Woli, Warty i Kamionacza wraz  z Moderatorem Rejonowym Domowego Kościoła ks. Marcinem Topolskim. Ponadto gościliśmy naszą Parę Diecezjalną, Mariolę i Roberta Wiśniewskich.

Czytaj więcej: „Świadectwo – Codzienność  Ucznia  Pana” - RDW Ruchu Światło - Życie

W parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu już od kilku lat modlimy się w intencji małżeństw i rodzin. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu - patronalne Święto Domowego Kościoła - po raz kolejny na mszy świętej o godzinie 12  małżeństwa świętujące rocznicę ślubu, odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Znowu na twarzach jubilatów było widać wzruszenie i radość. Eucharystii przewodniczył ks. Maciej Pawlak, a oprawę liturgiczną przygotowały małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła - Gałęzi Rodzinnej Ruchu Światło - Życie.
Jedno z małżeństw podzieliło się również świadectwem na temat znaczenia w ich życiu faktu przynależności do Kręgu Rodzin DK.

Czytaj więcej: Niedziela Świętej Rodziny