• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg
Featured

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA /21 IV 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne.

2. Polecajmy w naszych modlitwach szczególnie powołania w naszej parafii, modląc się w intencji nowych powołań, ale także polecajmy kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej pracowali i udzielali nam sakramentów.

3. Dziś zapraszamy na projekcję filmową w kaplicy Bożego Miłosierdzia pt. „Oblicze Jezusa” o godz. 17:00. "Oblicze Jezusa" przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem! Spójrz w oczy Boga, daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuć Jego miłość. Wstęp wolny.

4. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.

5. W czwartek po Mszy i nabożeństwie spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

6. 30 kwietnia we wtorek o godz. 18:00 Msza św. i po niej modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała prowadzone przez o. Józefa Witko.

7. Jesteśmy po spotkaniu z konserwatorem diecezjalnym ks. dr Piotrem Sierzchałą, ks. prof. Tadeuszem Furdyną i artystą, który wykona rzeźbę przedstawiającą „Przeczyste Serce św. Józefa”. Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa, które jest szerzone od 1995 roku, wiąże się bezpośrednio z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Figura prawie dwu metrowa będzie wykonana do końca października br. i zostanie umieszczona na ścianie głównej za figurą Niepokalanego Serca Maryi. W kaplicy sióstr Karmelitanek w Pontoize (czyt.Puntłaz) we Francji na jednym z fresków z 1617 roku znajduje się następujący napis: ,,In corde Joseph invenietis Me” - ,,W sercu Józefa odnajdziecie Mnie”. Stąd też w naszej Parafii rozpoczęliśmy w pierwsze środy nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa. Nabożeństwo do św. Józefa jest sprawowane także w każdą środę o godz. 18:00.

8. Dziękujemy naszym parafianom za 3 ofiary indywidualne na sumę 800 złotych.

9. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Idziemy: Powołanie i służba – Nadal są tacy, którzy wierzą, że każdy do czegoś jest powołany, bo życie to coś więcej niż zaspokajanie zachcianek, a także książkę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa na podstawie objawień Anny Katarzyny Emmerich.

10. Rozesłani przez Dobrego Pasterza, idźmy ratować, szukać zagubionych i najmniejszych, bronić i chronić oraz traktować z miłością.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme