• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg
Featured

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ /24 III 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień od uobecnienia wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy ,ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.
Szczególnym czasem będzie w Wielkim Tygodniu TRIDUUM PASCHALNE, podczas którego przeżywamy wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa związane z Ostatnią Wieczerzą, Męką Pańską i Zmartwychwstaniem.


W czwartek w godzinach dopołudniowych w katedrze włocławskiej Msza św. Krzyżma, w czasie której Biskup poświęca oleje św., które będą używane przez cały rok do posługi sakramentalnej. Na tej Mszy kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.

1. W Wielki Czwartek o godz. 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg. Na zakończenie procesja z Najświętszym Sakramentem do kaplicy adoracji zwanej dawniej Ciemnicą.

2. W Wielki Piątek - dzień Męki Pańskiej, obowiązuje post ścisły. O godz. 8:30 Liturgia Godzin – Jutrznia. O godz. 18:00 liturgia Męki Pańskiej koncentrująca się na Męce Chrystusa. Czytany jest opis Męki według św. Jana i ma miejsce adoracja krzyża. Nie sprawuje się w tym dniu Mszy świętej. O godz. 21:00 czuwanie przygotowane przez zespół muzyczny Soli Deo. Tego dnia rozpoczyna się również Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – codziennie o godz. 15:00.

3. W Wielką Sobotę o godz. 8:30 Jutrznia, a od godz. 9:00 do 16:00, co pół godziny, błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny. Przy tej okazji ofiary składane są przeznaczane na zakup paliwa grzewczego na przyszły sezon do kościoła. O godz. 10:00 błogosławienie pokarmów w Rakowicach, o godz. 10:30 w Zapuście Wielkiej, a o godz. 11:00 w Zapuście Małej. Zachowajmy w tym dniu post paschalny.

4. W Wielką Noc o godz. 22:00 centralna liturgia całego roku – Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przychodzimy ze świecami.

5. Pół godziny przed każdą liturgią Triduum Paschalnego katecheza wprowadzająca w misterium.

6. W Wielki Czwartek, Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna nieczynna.

7. W Wielki Wtorek po Mszy wieczornej na plebani spotkanie osób zaangażowanych w procesję rezurekcyjną.

8. Spowiedź św. do Wielkiej Środy od godz. 17.00.

9. W przyszłą niedzielę o 9:00 kandydaci do bierzmowania oddają indeksy za marzec.

10. Po Mszach wieczornych trwają zapisy na dziękczynną pielgrzymkę do Częstochowy 13 kwietnia.

11. Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się do sakramentu bierzmowania mogą zgłosić się do kancelarii.

12. Niech Boże błogosławieństwo sprawi, aby miłość Pana wyrażona na krzyżu stopiła lód naszych serc, by mógł zapłonąć ogień wiary w naszym życiu.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme