• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg
Featured

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /10 III 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnieciu zbawienia, bo ono wynika z Miłosierdzia Bożego, a nie z osobistej doskonałości. Przykładem tego, jest przypowieść o synu marnotrawnym.

2. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy ks. Krzysztof Mętlewicz, doktorant na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykorzystajmy czas dany przez Boga na odnowę naszej wiary. Skorzystajmy z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania oraz przygotujmy serca na przeżywanie Paschy naszego Pana podczas Triduum Paschalnego.

3. Zatroszczmy się również o naszych bliźnich, którzy w Bogu widzą jedynie surowego sędziego i ciągle boja się skorzystać z sakramentu pokuty i nawrócenia.

4. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Ze względu na modyfikację programu rekolekcyjnego intencje przyjęte na poniedziałek i wtorek, na godz. 10:30 będą odprawione o godz. 16:00.

6. Zbliża się czas Męki Pańskiej. Stąd też w najbliższy piątek 15 marca o godz. 18:45 odprawione będzie w naszym kościele Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Amatorskiego Teatru ,,Cultus”. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości. Niech to misterium pomoże nam unaocznić wydarzenia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej racji droga krzyżowa będzie tylko o godz. 17:00.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych, Zespół charytatywny zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc świąteczną dla potrzebujących wsparcia. Każdego roku pomagamy kilkunastu rodzinom i osobom w trudnych warunkach. Dziękujemy ofiarodawcom.

8. Od 16 do 24 marca rozpoczynamy Nowennę po Mszy rannej i wieczornej w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

9. 17 marca różaniec ulicami miasta od s. Urszulanek o godz. 17:30. Zakończenie przy pomniku Ks. Popiełuszki przy naszym kościele.

10. Chorych przed świętami odwiedzimy 23 marca w sobotę. Prosimy o zgłaszanie chorych.

11. Ponawiamy szczególne zaproszenie dla mężczyzn, chłopców, aby dołączyli do chóru „Cantate Deo”. Przy braku męskich głosów chór nie może śpiewać w Święta Wielkanocne. Kontakt i szczegóły na plakacie i w internecie.

12. W sobotę po rannej Mszy św. pielgrzymka autokarowa do katedry włocławskiej na dziękczynienie za Nawiedzenie Matki Bożej w naszej diecezji. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisać przy głównym wyjściu z kościoła oraz nabyć baranki wielkanocne z czekolady, a także świece baranki wykonane ręcznie z paschałów poprzednich lat.

13. Tradycyjnie Ekstremalna Droga Krzyżowa wyjdzie z naszego kościoła 15 marca. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 21:00. Wyznaczone są dwie trasy. Szczegóły i regulamin dostępny w internecie i na plakacie.

14. Dziękujemy za 1 ofiarę w wysokości 200 złotych.

15. Na dni powrotu do Boga i owocną spowiedź św. podczas rekolekcji niech Pan nam błogosławi.

 

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme