• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg
Featured

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /18 II 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Rozpoczęliśmy Wielki Post wezwaniami ,,Nawracajcie się”, „Wierzcie w Ewangelię”. Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i do pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim: ,,Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Pomocą w przemianie serca są nabożeństwa pasyjne:


Droga krzyżowa w piątki:
• godz. 17:00 - z udziałem dzieci
• godz. 17:30 - z udziałem dorosłych i młodzieży.
Gorzkie żale w niedziele:
• po Mszy św. o godz. 16:00 (nauka pasyjna w czasie Mszy świętej)
Przygotowujmy się również do rekolekcji wielkopostnych, które będą od 10 do 13 marca.

1. Za tydzień w niedzielę o godz. 12:00 Msza św. w intencji ks. Proboszcza z racji imienin. To również IV niedziela miesiąca – będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny.

2. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej organizuje w naszym kościele dzień skupienia dla par, narzeczonych i małżeństw. Prowadzić będą Joanna i Michał Andrzejczyk. Szczegóły i forma zapisów dostępna na plakacie.

3. Dobiegła końca w naszej parafii wizyta duszpasterska. Pragniemy serdecznie podziękować tym parafianom, którzy nas przyjęli, którzy autentycznie zainteresowani są życiem naszej wspólnoty parafialnej i jej problemami. Dziękujemy za wsparcie moralne i duchowe, za poczęstunek i każde dobre słowo, bo złych mamy aż nadto w codzienności. Dziękujemy księżom wikariuszom za wzięcie na siebie w ogromnej większości trudu kolędowania. Dziękujemy również parafianom za tegoroczne ofiary dzięki którym będzie można wykupić na własność parafii grunt na którym stoi kościół i plebania oraz w 40 procentach pokryć ocieplenie od zewnątrz stropu kościoła wełną mineralną. Wszystkie intencje kolędowe i goszczących nas w swoich domach polecamy dobremu Bogu. Bożemu Miłosierdziu polecamy także tych ,którzy nas nie przyjęli z nadzieją ,że i oni kiedyś otworzą swoje drzwi.

4. Dziękujemy 2 ofiary bankowe na sumę 180 złotych.

5. Niech błogosławieństwo Pana da nam się, byśmy mogli, tak jak On, odnieść zwycięstwo, walcząc z grzechem i pokusami złego.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme