• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

10. NIEDZIELA ZWYKŁA /11 VI 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza liturgia słowa po raz kolejny przypomina nam, że tak długo, jak długo nie uznamy swoich słabości i grzechów, nie będziemy w Chrystusie widzieli potrzebnego nam lekarza. Mateusz dopiero wtedy, gdy usłyszał wezwanie Mistrza ,,Pójdź za Mną”, uświadomił sobie, że jest On lekarzem, którego potrzebował. Zaświadczył o tym również wobec swoich przyjaciół. Czy i my świadczymy o mocy uzdrawiającej Jezusa Chrystusa?

1. Zbliża się czas wakacji, będziemy w różnych miejscach, wśród różnych ludzi, chciejmy wobec nich świadczyć, że przez życie idziemy jako uczniowie Chrystusa.

2. W tym tygodniu będziemy wspominać:
 poniedziałek - Błogosławionych 108 Męczenników z czasów II wojny
 wtorek - św. Antoniego Padewskiego;
 środa - bł. bpa Michała Kozala;
 czwartek - bł. Jolantę;
 sobota - Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W piątek Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - imieniny parafii. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i o godz. 18.00 Suma Odpustowa pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego oraz sakrament bierzmowania.

4. Dzisiaj około godz. 17.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

5. We wtorek, 13 VI, dzień Fatimski: o godz. 20.00 Czuwanie wraz z procesją ze świecami. Wcześniej dwie części różańca, który poprowadzą wspólnoty.

6. W czwartek o godz. 16.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, rodzin i świadków bierzmowania. Zapraszamy na odpust.

7. Tego dnia (czwartek) o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

8. W sobotę o godz. 10.00 pielgrzymka dzieci pierwszo komunijnych do sanktuarium św. s. Faustyny w Świnicach Warckich.

9. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 9 lipca. Zapisy po Mszy wieczornej.

10. W minioną sobotę odbyła się pielgrzymka dzieci, które regularnie brały udział w roratach 2022, do bł. kard. Wyszyńskiego w Warszawie. Dziękujemy sponsorom: PKS Sieradz, a także innym anonimowym.

11. Spotkanie Kół Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej i Różańca Rodziców za dzieci w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

12. Tego dnia, 18 czerwca o godz. 12:00 Msza św. na rozpoczęcie III Marszu dla Życia i Rodziny. W tym roku wyruszymy pod hasłem "Dzieci przyszłością Polski", a towarzyszyć nam będzie dzwon Głos Nienarodzonych, poświęcony przez Ojca Świętego, Franciszka. Już od rana będzie możliwość po każdej Mszy uderzenia w ten głośny symbol. Na to wydarzenie zaprasza nas również Biskup włocławski:
Drodzy Siostry i Bracia w wierze!
Św. Jan Paweł II w „Liście do Rodzin” wskazał, że „pośród wielu dróg Kościoła, rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą” (LdR 2). Dlatego troską Kościoła jest głoszenie Ewangelii życia oraz obrona godności małżeństwa i rodziny.
Piękną okazją do zamanifestowania tych wartości będzie Marsz dla Życia i Rodziny, który 18 czerwca przejdzie ulicami Sieradza. Poprzedzi go Msza św. o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego, po której radosny pochód przejdzie do Sanktuarium św. Józefa.
Zachęcam i zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. Niech to będzie świadectwo naszej wiary oraz wyraz przywiązania do wartości, które głosił i promował Święty Papież Polak.
+ Krzysztof Wętkowski
Biskup Włocławski

13. Zachęcamy do nabywania tygodnika Idziemy w cenie 5zł. Warto, aby w dzisiejszych czasach, leżała w domu, przynajmmniej jedna katolicka gazeta.

14. Przyjmijmy błogosławieństwo, które jest znakiem życzliwości Boga i Jego łaski, której towarzyszenia i działania pragniemy doświadczać w swoim życiu także po zakończeniu liturgii i opuszczeniu świątyni.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme