• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Uroczystość Trójcy Świętej /04 VI 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Tajemnica Trójcy Świętej - jedność Bożych Osób, Ojca, Syna i Ducha Świętego jest najważniejszą tajemnicą wiary. Ewangelia ukazuje miłość Boga jako podstawę zbawienia człowieka. Dzisiejsza niedziela kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

1. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Bonifacego; w sobotę bł. Bogumiła, Patrona Diecezji Włocławskiej.

2. Jutro o godz. 16:30 spotkanie wdów w pokoju przy kancelarii.

3. W czwartek uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, która jest obchodzona jako radosne wyjście Chrystusa w życie codzienne człowieka. Uczestnicząc w procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 16.00 wyznajemy wiarę w bóstwo i człowieczeństwo Jezusa Chrystusa. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:30. Tej uroczystości towarzyszy oktawa. Zapraszamy na procesję, asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów i wszystkich Parafian. Prosimy wspólnoty parafialne o budowę czterech ołtarzy na Boże Ciało i o pomoc budowniczym. Tradycyjnie będą przygotowane młode brzozy do dekoracji ołtarzy.

4. W środę próba sypania kwiatów po Mszy Świętej wieczornej ok. 19.00.

5. Na piątek 9 czerwca Biskup włocławski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK) i zachowania pokutnego charakteru piątku. Stosowny dekret jest opublikowany w internecie.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 spotkanie na plebani zespołu liturgicznego dorosłych. Zapraszamy nowe osoby.

7. Przypominamy, że kandydat na rodzica chrzestnego musi posiadać zaświadczenie z parafii w której aktualnie zamieszkuje, że spełnia warunki prawa kanonicznego: ukończony 16.r.ż., po bierzmowaniu, wierzący i regularnie praktykujący, nie żyjący w związku bez ślubu kościelnego, a jeśli uczący się w szkole, to posiadający opinię katechety o uczęszczaniu na lekcje religii.

8. W tym roku odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada 16 czerwca. Podczas sumy odpustowej o godz. 18.00 celebrowanej przez ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego nasza młodzież przestąpi do sakramentu bierzmowania. Módlmy się w intencji tych młodych o owocne przyjęcie Ducha Świętego.

9. Pozostało kilka miejsc wolnych do Świnic Warckich na Diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci Pierwszokomunijnych, która odbędzie się 17 czerwca (sobota). Dzieci mogą jechać też z rodzicami, dziadkami. Szczegóły u katechetki p. Agnieszki Kobryń.

10. Aktualny numer tygodnika Idziemy warto ofiarować osobie, która mówi na Komunię - opłatek. Gdybyśmy w pełni pojęli Eucharystię i obecność w niej Jezusa Chrystusa, to oszalelibyśmy z powodu wielkości Boga, który jednoczy się z człowiekiem. - mówi ks. prof. Marek Tatar, teolog duchowości, w rozmowie z Ireną Świerdzewską. Jest też ciekawy artykuł „Wpatrzeni w Pana”: Modlitwa w ciszy przed Panem Jezusem wydaje się o wiele trudniejsza. Jak w niej wytrwać?

11. Niech błogosławieństwo Trójjedynego Boga umocni nas w postępowaniu według danej nam łaski wiary.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme