• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

Rekolekcje Adwentowe

900 lat Diecezji Włocławskiej

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego /21 V 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim. Od roku 2003 została przeniesiona z czwartku na najbliższą niedzielę. Dziś sumę powinna poprzedzić procesja ze stacją na środku świątyni, a po sumie zdejmuje się z Krzyża czerwoną stułę i chowa figurę Chrystusa zmartwychwstałego.

1. W środę wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych.

2. Poprzez odprawianie Nowenny do Ducha Świętego trwamy w przygotowaniach do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę.

3. Dziś po Mszy o godz. 12:00 koncert w wykonaniu uczestników warsztatów wokalnych organizowanych przez chór Cantate Deo.

4. Natomiast o godz. 18:00 wyruszy „Męski różaniec” z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej do klasztoru, gdzie o godz. 19:00 Msza św. Zapraszają Rycerze Kolumba.

5. W ostatnim tygodniu maja zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Najświętszej Maryi Panny.

6. Msze św. o szybki powrót do zdrowia i sił dla Zastępcy Prezydenta Miasta Pana Rafała Matysiaka dziś o 19:00 w klasztorze Sióstr Urszulanek i jutro u nas w kościele o godz. 18:00.

7. W czwartek spotkanie bierzmowanych o godz. 19:00.

8. W zakrystii można nabyć ,,paszport pielgrzyma” w cenie 5 zł. Po spełnieniu warunków weźmie on udział w losowaniu nagród we Włocławku. I nagroda to pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób; II nagroda - do Medjugorie i III - do Wilna. Liczba paszportów jest ograniczona.

9. W sobotę zapraszamy na tradycyjne miejskie obchody Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18:00 w Bazylice, następnie procesja Eucharystyczna do kościoła Ducha Świętego, o godz. 20:00 tam Msza św., o 21:00 Apel Maryjny, a od 21:30 do 24:00 czuwanie prowadzone przez wspólnoty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Nasza Odnowa organizuje u nas w kościele od godz. 20:00 czuwanie, a o godz. 22:00 Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza św. z modlitwą za rodziny i małżeństwa.

11. Rycerze Kolumba zapraszają do wspólnego obejrzenia filmu pt. Jan Paweł II. Znak sprzeciwu - próbującego wskazać prawdziwe przyczyny nagonki na świętego papieża. Film obejrzeć będzie można za tydzień, 28 maja, o godz. 17:00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

12. Dziękujemy rodzicom dzieci z II grupy komunijnej za dar ołtarza w wysokości 3100 zł. Przeznaczamy go na 2 akolitki dla służby ołtarza koszt 2500 zł i 2 ornaty zielony i biały 700 zł. Dziękujemy również dzieciom, które złożyły misyjny dar serca dla dzieci z Wybrzeża Kości Słoniowej w wysokości 1 278zł 15gr. Dzieci z misji swoją wdzięczność wyraziły na facebooku parafialnym. Podziękowanie kierujmey również pod adresem pielgrzymów, którzy wrócili z Fatimy, ponieważ ufundowali dla Parafii kielich, głęboką patenę, bieliznę kielichową i welon kielichowy.

13. Dziękujemy też za 2 ofiary indywidualne na sumę 200 zł i 1 bankową 50 zł.

14. Najnowszy numer tygodnika Idziemy jest poświęcony Mamom z okazji ich piątkowego święta. Znajdziemy tam m.in. artykuł:
• Bohaterki – W Polsce, jak i w naszym Kościele trzeba pilnie odbudować godność macierzyństwa. To nasze być albo nie być. Bez tego nie mamy przyszłości jako naród i jako wspólnota wiary. Tu nie wystarczą same pieniądze i zasiłki, choćby przedwyborczo rewaloryzowane, o czym zdążyliśmy się już przekonać
• Jak być mamą? – Jak postępować z dziećmi, by relacji małżeńskiej nie zagrażał syndrom pustego gniazda? – z Anną Wardak, mamą dziesięciorga dzieci i doradcą rodzinnym, rozmawia Monika Odrobińska.

15. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy otwierali się na działanie Ducha Świętego i byli zdolni świadczyć o Chrystusie każdego dnia.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme