• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

6. Niedziela Wielkanocna /14 V 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje. Modlitwy błagalne i procesja do krzyża po Mszy wieczornej.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
• Poniedziałek - święto św. Macieja Apostoła;
• Wtorek - święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski.
• Piątek - rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, przygotowującą nas do tej Uroczystości.

3. We wtorek o godz. 19:00 zapraszamy wszystkich chcących pomóc w organizacji Marszu dla Życia i Rodziny, na ostatnie generalne spotkanie organizacyjne, które odbędzie się na salkach przy plebanii.

4. W czwartek spotkanie dla bierzmowanych w kościele dolnym o godz. 19:00.

5. Zapisy na warsztaty wokalne organizowane 20 maja przez chór „Cantate Deo” potrwają jeszcze tylko do wtorku. Zapraszamy osoby, które chcą się dowiedzieć się o swoich predyspozycjach głosowych i je rozwijać. Tych, którzy wolą słuchać, niż śpiewać zapraszamy na koncert w wykonaniu wszystkich uczestników warsztatów, który odbędzie się 21 maja po mszy świętej odprawianej o godz. 12 00. Warsztaty poprowadzą łódzcy dyrygenci i kompozytorzy: Marta Danielewska i Rafał Wiecha. Szczegóły na Facebooku oraz stronie internetowej parafii i chóru „Cantate Deo”, a także na plakatach. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Sieradz, jako realizacja zadania publicznego. Na warsztaty można się zapisać poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej chóru: www.nsj-sieradz.pl/cantatedeo. Chór posiada też profil na facebooku: https://www.facebook.com/cantatedeosieradz.

6. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia spotkanie Kół Żywego Różańca, Różańca rodziców za dzieci i Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się o godz. 17.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

7. Dzisiaj druga grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Niech to wydarzenie zmobilizuje nas duchowo do częstego uczestnictwa w Komunii Świętej. Dzieci przeżywać będą biały tydzień o godz. 18.00. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w zeszłą niedzielę wysłały od siebie dar serca na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci w kwocie 1 577zł. Dziękujemy w imieniu dzieci z krajów misyjnych. Dziękujemy również rodzicom tych dzieci, za dary ołtarza: ofiarę, świece, akolitki i ornaty w wysokości 3100 złotych. Bóg zapłać.

8. W ubiegły czwartek o godz. 16:45 Matka Boża w Ikonie Jasnogórskiej opuściła teren naszego dekanatu sieradzkiego II. Bogu Najwyższemu dziękujemy za ten czas Nawiedzenia Jego i naszej Matki, za to, że jest Ona dla nas wzorem jak przyjmować Boga w naszym życiu. Dziękujemy Czarnej Madonnie, za to, że w Jej ramionach znaleźć możemy spokój i uchronić się od zła, za matczyną czułość i troskę, za dar zawierzenia Najlepszej Matce naszej przyszłości.

9. Wielkie ,,dziękuję” chcemy powiedzieć także naszym Parafianom. Jesteśmy pełni szacunku i podziwu, że nie zawiedliście. Matka Boża podczas pierwszego Nawiedzenia naszej parafii miała w Sercu Jezusowym królewskie powitanie i przyjęcie. Przez cały czas byli ludzie w świątyni. Było wiele spowiedzi św. i czuwających. Wypełniły się treścią słowa Apelu Jasnogórskiego: ,,Jestem przy Tobie Maryjo pamiętam, czuwam”. Niech Jej Nawiedzenie i otrzymane łaski pracują w naszej Parafii. Niech ją przemieniają i niech rodzą obfite owoce. Niech Matka Boża wynagrodzi trud tym wszystkim którzy włączyli się w dekorację kościoła, drogi, parkanu, a także chętnie odpowiedzieli na prośbę o pomoc w przygotowaniach. Wszystkim grupom, wspólnotom, osobom indywidualnym podziękowania składamy na ręce Rycerzy Kolumba.

10. Na trud kroczenia za Chrystusem Zmartwychwstałym i zarazem radości z tego, że jesteśmy Jego uczniami i dziećmi Maryi, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme