• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

5. Niedziela Wielkanocna /07 V 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza liturgia słowa uczy nas, że bycie uczniem Chrystusa to przede wszystkim realizacja przykazania miłości w życiu codziennym.

2. Dzisiaj o godz. 10:15 pierwsza grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Prośmy w modlitwie, aby te dzieci już odtąd żyły Eucharystią i sami pomyślmy o sobie: czy spożywamy często chleb dający życie wieczne?

3. Za nami Nawiedzenie Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej. Dziękujemy wszystkim parafianom, trwającym przy Matce w te dwa dni i którzy nie zawiedli Maryi, która wskazuje drogę do Swego Syna. Dziękujemy też tym, którzy nas wsparli ofiarą i pomocą w przygotowaniu Nawiedzenia. Dziękujemy za rady i osobiste zaangażowanie. Dziękujemy naszym kapłanom za wkład i podjęty wysiłek. Niech łaska jaką otrzymała nasza Parafia i każdy z nas osobiście, pracuje w naszej wspólnocie i w każdym z nas oraz w naszym życiu, przynosząc błogosławione i obfite owoce. Można wpisywać się do Ksiąg Nawiedzenia i Abstynencji.

4. Z racji Nawiedzenia dzieci komunijne ufundowały dar ołtarza w postaci akolitek procesyjnych – koszt 2500 zł. oraz 2 ornaty i patenę komunijną—850 zł., natomiast darem młodzieży, która w tym roku, 16 czerwca przystąpi do sakramentu bierzmowania, były 3 głębokie pateny do rozdawania Komunii - koszt 5170 zł. Dziękujemy rodzicom za ofiary.

5. Trwa maj. Zachęcajmy się wzajemnie do udziału w nabożeństwach majowych zarówno tych w świątyni po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00, jak i tych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Niech to będzie jedno z postanowień Nawiedzenia.

6. W poniedziałek 8 maja uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski, a w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10:15 druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. W sobotę o godz. 9:00 nabożeństwo pokutne z udziałem tych dzieci i spowiedź św. Zachęcamy też do spowiedzi rodziców, chrzestnych, rodzeństwo i dziadków.

8. Chór Cantate Deo organizuje 20 maja 2023r otwarte warsztaty wokalne. Zapraszamy osoby, które chcą dowiedzieć się o swoich predyspozycjach głosowych i je rozwijać oraz nauczyć się kilku utworów do wspólnego wykonania. W drugim dniu warsztatów, 21 maja 2023r, po mszy świętej odprawianej o godz. 12 00, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią wszyscy uczestnicy wydarzenia. Warsztaty poprowadzą łódzcy dyrygenci i kompozytorzy: Marta Danielewska i Rafał Wiecha. Szczegóły na Facebooku oraz stronie internetowej parafii i chóru „Cantate Deo”, a także na plakatach. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Sieradz, jako realizacja zadania publicznego. Na warsztaty można się zapisać poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej chóru: www.nsj-sieradz.pl/cantatedeo. Chór posiada też profil na facebooku: https://www.facebook.com/cantatedeosieradz.

9. Boże błogosławieństwo jest dla nas umocnieniem i pokrzepieniem. Przyjmijmy je otwartym sercem, abyśmy korzystali z pełni mocy jakiej Chrystus nam udziela.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme