• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO /09 kwietnia 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc zwiastowała nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy w Roku Pańskim 2023.
Celebracja Zmartwychwstania Pańskiego trwa przez całą oktawę – 8 dni. W tym czasie każdego dnia celebrujemy wydarzenia wielkanocne.

1. Msze święte dziś i jutro wg porządku niedzielnego. Jutro też przypada Dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Taca będzie przeznaczona na tę uczelnię, której profesorem był św. Jan Paweł II.

2. W środę o godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie w sprawie Nawiedzenia naszej Parafii w dniu 5 i 6 maja przez Matkę Bożą w ikonie obrazu jasnogórskiego. Zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych, dyrygenta chóru pana Przemysława, pana organistę Macieja, Komendanta Ochotniczej Straży w Zapuście, szefostwo Koła Gospodyń i innych chętnych do pomocy.

3. W piątek przypada państwowe Święto Chrztu Polski, które odbyło się 14 kwietnia 966 roku. Zapraszamy do wywieszenia flag.

4. W sobotę zapraszamy do nas na "Dzień Dobra" organizowany przez Caritas. Rozpoczniemy świętowanie Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele o godz. 15:00, po niej festyn dla dzieci i rodzin z wieloma atrakcjami: zabawy dla dzieci, zamek zabaw, malowanie buziek, motocykliści, ciasto, kawa, herbata, grochówka wojskowa, straż pożarna i wiele innych. Po festynie Msza Święta o godz. 18:00, następnie świadectwo, koncert, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi. Ofiary zbierane do puszek przy tym wydarzeniu będą przeznaczone na utworzenie Centrum Pomocy Perinatalnej w Sieradzu, polegające na wieloaspektowym rodzaju opieki nad rodzicami, którzy oczekują na narodziny ciężko chorego dziecka.

5. Oktawa wielkanocna zakończy się w przyszłą niedzielę Świętem Miłosierdzia Bożego, które ustanowił św. Jan Paweł II. Zgodnie z obietnicą Pana Jezusa, kto w tym dniu, wolny od grzechu przystąpi do Komunii Świętej otrzyma darowanie wszystkich win i kar w życiu zaciągniętych. Łaska ta jest porównywalna z łaską chrztu. Skorzystajmy więc z ufnością z tego daru. Codziennie o godz. 15.00 trwa też Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia.

6. Spotkanie Kół Różańca i Rycerstwa 16 kwietnia o godz. 17.00 w Kaplicy.

7. Dziękujemy za życzenia wielkanocne panu Prezydentowi Miasta Pawłowi Osiewale, panu Staroście Mariuszowi Bądziorowi, panu Wójtowi Jarosławowi Kaźmierczakowi, posłom RP: panu Tomaszowi Rzymkowskiemu, panu Tadeuszowi Woźniakowi, Piotrowi Pawlakowi, panu Marszałkowi Grzegorzowi Schreiberowi, Dyrekcjom Szkół oraz Parafianom.

8. Swoje życzenia skierował do nas również Ksiądz Biskup:
Drodzy Siostry i Bracia w wierze,
Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!
Śpiewając dziś Alleluja, które rozbrzmiało po 40 dniach Wielkiego Postu, wyraziliśmy naszą radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa. Do tej radości zaprasza nas też wyśpiewane podczas Wigilii Paschalnej Orędzie Wielkanocne: „Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!"
Zmartwychwstały Chrystus nie tylko napełnia nasze serca radością, ale także przynosi nam wolność od mroku grzechu i śmierci oraz przywraca utraconą godność dziecka Bożego. Tego wszystkiego doświadczamy każdego dnia w Chrystusowym Kościele, w którym możemy spotkać żyjącego Pana. To On gromadzi nas przy stole Sowa i Eucharystii, umacniając naszą wiarę, nadzieję i miłość.
Niech więc blask Wielkanocnego Poranka rozjaśni naszą codzienność i umocni nas do odważnego głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym.
Tegoroczna radość wielkanocna w naszej diecezji spotęgowana jest przez wydarzenia, które rozpoczną się już za niespełna dwa tygodnie. Mianowicie w dniu 22 kwietnia br. o godz. 11. w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli rozpocznie się nawiedzenia diecezji włocławskiej przez Matkę Bożą w znaku ikony Jasnogórskiej i zarazem obchody 900-lecia diecezji. W ten sposób aż do 19 marca 2024 roku w każdej parafii będziemy mogli przeżywać radość z obecności Maryi we wspólnocie Kościoła, który stanowimy. Serdecznie zachęcam do udziału w tych uroczystościach i modlitwy o owoce tego czasu Nawiedzenia i Jubileuszu w naszej diecezji.
Na radosne i pełne Bożego pokoju Święta Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim z serca błogosławię.
+ Krzysztof Wętkowski
Biskup Włocławski

9. Dołączając się do tych słów życzymy Wam Drodzy zaufania Zmartwychwstałemu i gotowości pójścia w życiu drogą wiary. Niech nas niesie świadomość, że Jezus Żyje, że zło zostało pokonane przez dobro. Miłość zwyciężyła śmierć. Serdecznych spotkań w gronie bliskich i znajomych.

10. W te paschalne święta obrzęd rozesłania kończy się okrzykiem: ,,Alleluja”. Uczyńmy zatem znak krzyża świętego dodając do niego to wezwanie, które oznacza, że chcemy chwalić Boga za Jego wielkie dzieła wśród nas i dla nas.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme