• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ /2 kwietnia 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dziś przypada 18. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II, przez wstawiennictwo tego świętego papieża Polaka, zanośmy modlitwy w naszych potrzebach do Boga najwyższego, a w kontekście ostatnich ataków na Jego osobę i na rozbijanie jedności Polaków módlmy się o solidarność i o nawrócenie wrogów Kościoła i Polski. Dzisiaj także ostatni dzień Nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej w kopii obrazu jasnogórskiego. Stąd też po Mszy o godz. 16.00 Gorzkie Żale i różaniec ze św. Janem Pawłem, a po Mszy św. o godz. 18.00 Apel Jasnogórski z Papieżem, następnie Marsz dla Jana Pawła II do pomnika na Placu teatralnym.

1. W poniedziałek o 16:30 spotkanie wdów w pokoju przy kancelarii.

2. Ks. Robert zaprasza chętnych do pomocy w przygotowaniu Grobu Pańskiego w poniedziałek o godzinie 18:40.

3. Kancelaria parafialna czynna do tylko do środy i w mniejszym wymiarze czasowym.

4. Wielki Tydzień rozpoczynamy od uobecniania wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.

5. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu będzie ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, podczas którego będziemy przeżywali wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa związane z Ostatnią Wieczerzą, Męką Pańską i Zmartwychwstaniem.

6. W czwartek w godzinach dopołudniowych, w katedrze włocławskiej Msza św. Krzyżma, w czasie której Biskup poświęci oleje św., które będą używane przez cały rok do posługi sakramentalnej. Na tej też Mszy kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.

7. W czwartek po południu, w naszej parafii, o godz. 18.00 rozpoczęcie Triduum Paschalnego Mszą Wieczerzy Pańskiej, z powtórzeniem Chrystusowego gestu obmycia nóg. Mszę św. zakończy procesja z Najświętszym Sakramentem do kaplicy adoracji zwanej Ciemnicą.

8. W Wielki Piątek dzień Męki Pańskiej, obowiązuje post ścisły. Liturgia tego dnia koncentruje się na Męce Pańskiej. Będzie ona sprawowana o godz. 18.00. Podczas liturgii czytany jest opis Męki według św. Jana i ma miejsce adoracja krzyża. Nie sprawuje się w tym dniu Mszy świętej.

9. W Wielką Sobotę o godz. 22.00 Liturgia Wigilii Paschalnej - Rezurekcja wraz z procesją rezurekcyjną. Zapraszamy asystę i wszystkich Parafian na tę najważniejszą i najpiękniejsza liturgię w ciągu roku. W tym dniu zachowujemy post paschalny, post oczekiwania na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Po jutrzni o godz. 9.00, co pół godziny błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny, które odbywać się będzie do godz.16.00. W terenie o godz. 10.00 - Rakowice o godz. 10.30 - Zapusta Wielka i o godz. 11.00 - Zapusta Mała. Ofiary ze święconki będą przeznaczone na zakup paliwa na ogrzewanie kościoła.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny porządek niedzielny Mszy świętych.

11. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Podpisy dla dzieci przeżywających pierwsze piątki po Liturgii Męki Pańskiej o godz. 18..00 w zakrystii.

12. W sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia - 15 kwietnia 2023 roku będzie miał miejsce "Dzień Dobra" przy Parafii NSJ w Sieradzu organizowany przez Caritas Diecezji Włocławskiej. Rozpoczniemy świętowanie Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele o godz. 15:00, po niej na placu będzie festyn dla dzieci i rodzin z wieloma atrakcjami: zabawy dla dzieci, zamek zabaw, malowanie buziek, motocykliści, ciasto, kawa, herbata, grochówka wojskowa, straż pożarna i wiele innych. Po festynie Msza Święta o godz. 18:00, a po niej świadectwo, koncert, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi. Ofiary zbierane do puszek podczas wydarzenia będą przeznaczone na utworzenie Hospicjum Perinatalnego w Sieradzu, polegające na wieloaspektowym rodzaju opieki nad rodzicami, którzy oczekują na narodziny ciężko chorego dziecka. Serdecznie zapraszamy na "Dzień Dobra" wszystkich mieszkańców Sieradza i okolic.

13. Dziękujemy za 3 ofiary bankowe na witraż 550 złotych jak również za ofiary na rzecz potrzebujących wsparcia na święta - zebrano ponad 5 tys. złotych. Kończymy malowanie pierwszej części parkanu. Jedno przęsło to koszt 200 złotych.

14. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia i towarzyszenie Jezusowi.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme