• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

5. Niedziela Wielkiego Postu /26 III 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela dzisiejsza, dawniej zwana pierwszą niedzielą Męki Pańskiej, stawia przed nami zarówno tragedię śmierci, jak i nadzieję życia.
Zbliżamy się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Jaki był nasz udział w Misjach Świętych w minionym tygodniu? Czy przyjęliśmy sakrament pokuty i Chrystusa w Komunii Świętej?

1. Za tydzień już Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień: o godz. 10.30 będzie przed Mszą św. procesja z palmami. Nie zostawiajmy spowiedzi na Niedzielę Palmową, gdyż będzie tylko 2 spowiedników, z tej racji, że ks. Marek udaje się od godz. 7.00 z pielgrzymami na I Marsz Papieski do Warszawy.

2. Ważnym sposobem przygotowania do Wielkanocy jest uczestnictwo w nabożeństwach Drogi krzyżowej i w Gorzkich Żalach. W najbliższy piątek o godz. 16.30 w naszym kościele rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami miasta do Bazyliki sieradzkiej, którą poprowadzi misjonarz przewodniczący Misjom w tamtejszej parafii. Zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Natomiast w naszej Parafii o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi krzyżowej z udziałem dzieci. Gorzkie Żale o godz. 16.00.

3. W poniedziałek i środę kancelaria czynna tylko od 8:00 do 9:00.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek po Mszy o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca wraz z medytacją, różańcem i procesją fatimską. Poczujmy się zaproszeni przez Panią Fatimską do czuwania.

6. Biały Marsz Papieski w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 19:00 od naszego kościoła.

7. Osoby chore, które nie mogą dotrzeć do kościoła, kapłani będą odwiedzać 4 kwietnia od godz. 8:00. Zapisy w zakrystii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy m.in: o tabliczce z krzyża z zapisaną winą Jezusa – o jej autentyczności w Ładzie Bożym – dodatku do gazety Idziemy.

9. Dziękujemy za 3 ofiary bankowe na sumę 700 zł oraz za 2 indywidualne 400 zł. Ofiary zbierane dziś do puszek są jałmużną/pomocą świąteczną dla potrzebujących.

10. Niech Pan nam błogosławi, abyśmy z Chrystusem przechodzili nieustannie ze śmierci do życia.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme