• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

4. Niedziela Wielkiego Postu /19 marca 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Minęła już połowa Wielkiego Postu, dlatego dzisiejsza niedziela nazwana jest niedzielą radości, bo już coraz bliżej do spotkania z Chrystusem w Jego misteriach paschalnych. Stąd też liturgia w kolorze różowym. Naszą radość potęguje również fakt, że dziś rozpoczynamy w naszej wspólnocie Misje Święte przed Nawiedzeniem Matki Bożej w ikonie Jasnogórskiej. Misje będą trwały przez cały tydzień do przyszłej niedzieli. Podajemy ich program i prosimy, abyście znaleźli czas dla przychodzącego w tym czasie Chrystusa.


Ślepy z dzisiejszej Ewangelii to człowiek "na którym mają się objawić sprawy Boże” - to każdy z nas. Wiara w Jezusa Chrystusa przywróciła mu wzrok. I my możemy tego doświadczyć przychodząc z wiarą do Jezusa. Poprowadzi nas do Niego podczas Misji Paulin - o. Wojciech Dec, którego serdecznie i gościnnie witamy wśród nas. Niech Chrystus wejdzie w nasze życie i przywróci nam wzrok dla odróżnienia dobra od zła.

1. W sobotę na zakończenie Misji przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 18:00 będzie możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a zagrożonego niebezpieczeństwem zabójstwa w aborcji. Po tej Mszy św. procesja do krzyża misyjnego i poświęcenie go oraz modlitwa.

2. Z racji że dzisiaj przypada niedziela Wielkiego Postu, jutro uroczystość św. Józefa, a w bazylice sieradzkiej o godz. 11:00 ustanowienie sanktuarium św. Józefa - liturgii przewodniczy ks. Bp Krzysztof Wętkowski.

3. Rycerze Kolumba zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się u nas Mszą św. o godz. 20:00 w piątek 24 marca. Wytyczone są dwie trasy w kierunku Charłupi Małej – biała i czerwona. Szczegóły w gablotach, zapisy na stronie internetowej EDK.

4. Ks. Marek zaprasza pełen skład Asysty na spotkanie 26 marca po Gorzkich żalach do salki.

5. Nie trzeba było długo czekać na skutki paszkwilu i ataku na Jana Pawła II w tej stacji TV, co to całą dobę... W nocy z wtorku na środę "dwóch dwudziestolatków” wybiło w naszych drzwiach kościelnych, 5 szyb oraz zniszczyli jedną szybę witrażową zamontowaną tuż przed niedzielą. Nie jest to zwykły wybryk chuligański czy alkoholowy. Świadczy o tym fakt, że wybili również szybę w gablocie, gdzie od dłuższego czasu wywieszona była strona z jakiegoś czasopisma przedstawiająca św. Jana Pawła II. Portret Papieża został przez sprawców pomięty i zniszczony. Czy to jest ta tolerancja i miłość, którą serwują nam media i politycy spod znajomego nam znaku? Komu należałoby przesłać rachunek za naprawę tych zniszczeń i wyrządzone szkody? Módlmy się o miłosierdzie Boże dla sprawców i o zachowanie nas i naszej Ojczyzny od nienawiści i takich głosicieli prawdy i wolności. Gratulujemy panu Komendantowi i całej Policji sieradzkiej szybkiej akcji i wykrycia sprawców.

6. Caritas parafialna rozprowadza przy wyjściach baranki wielkanocne z których dochody przeznaczone są na dzieła miłosierdzia w diecezji.

7. Dziękujemy za ofiarę bankową 500 zł. na witraże. W minionym tygodniu zakończono ich montaż. Pozostała jeszcze sprawa oświetlenia witraża. Zbieramy oferty. Prawdopodobnie praca zostanie wykonana dopiero po Świętach.

8. Odnowiony został Krzyż Misyjny na placu. Trwa również malowanie parkanu. Panu Jackowi Mikołajczykowi i jego Firmie dziękujemy za te prace.

9. W przyszłą niedzielę Caritas parafialna przeprowadzi zbiórkę do puszek na pomoc potrzebującym pomocy na święta.

10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono zajaśnieje w nas, byśmy wnosili światło pochodzące od Boga w różne sytuacje codzienności.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme