• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

2. Niedziela Wielkiego Postu /05 III 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przedstawia nam Chrystusa Przemienionego wobec swoich uczniów na Górze Tabor. W ten sposób przygotowuje ich do wydarzeń, które niebawem nastąpią, a więc swojej męki i śmierci, a jednocześnie i nas zachęca, abyśmy podjęli trud przemiany własnego życia.

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i pomocy misjonarzom, pracującym na całym świecie. Ofiary dziś zbierane do puszek przeznaczone są na ten cel. Rycerstwu Niepokalanej i Żywemu Różańcowi oraz ofiarodawcom dziękujemy.

2. Po Mszy o godz. 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

3. Korzystajmy z nabożeństw okresowych czyli Drogi krzyżowej i Gorzkich Żalów. Wyrazem naszej wiary i zarazem pięknym zwyczajem jest składanie ofiar na kwiaty do grobu przy krzyżu adoracyjnym.

4. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Misje święte przygotowujące nas na spotkanie z Matką Bożą podczas Jej Nawiedzenie w dniach 5 i 6 maja.

5. W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie wdów w pokoju przy kancelarii. Zapraszamy nowe wdowy i wdowców.

6. Ks. Przemek zaprasza chętnych do Caritas Parafialnej, którzy chcą się udzielać jako wolontariusze przy różnych formach pomocy. Spotkanie w poniedziałek o 18:45 w pokoju przy kancelarii.

7. W dniu 8 marca przypada Dzień Kobiet. Życzymy wszystkim kobietom Bożych łask oraz coraz głębszego upodabniania się do najpiękniejszej Niewiasty - Maryi.

8. W środy po Mszy wieczornej znów spotyka się krąg biblijny przy kancelarii. Zapraszamy nowe osoby.

9. Spotkanie bierzmowanych w środę o godz. 19:00.

10. We wtorek po Mszy wieczornej, drugie już spotkanie z liderami wspólnot parafialnych oraz Radą Parafialną w związku z przygotowaniem Nawiedzenia Matki Bożej naszej parafii.

11. Spotkanie wspólnot różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się 12 marca o godz. 17.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

12. Nauki dla narzeczonych, przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa, rozpoczynają się w piątek 31 marca. Więcej informacji na stronie parafialnej.

13. Dziękujemy za 1 ofiarę bankową - 270 zł i 1 indywidualną na witraż -100 zł. W minionym tygodniu zostały wznowione prace przy montażu witraża w oknie nad głównym wejściem do świątyni. Przymierzamy się też do konserwacji i malowania parkanu przykościelnego. Najpierw tej części przy kościele.

14. Dzisiaj kolejny Dzień Nowenny przed Nawiedzeniem Maryi. Po Mszy i Gorzkich Żalach o godz. 16.00 – nabożeństwo różańcowe, a po godz. 18.00 Apel Jasnogórski.

15. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na drogę do domu i do głębi naszych serc.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme