• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

7. NIEDZIELA ZWYKŁA /19 II 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dla człowieka wierzącego naturalnym wydaje się prawo miłości Boga i bliźniego. Natomiast Chrystus swoim wyznawcom stawia jeszcze wyższe wymagania, domagając się miłości  nieprzyjaciół. Wydaje się, że jest to wymaganie, któremu człowiek nie podoła, jeżeli nie będzie podchodził do życia ze świadomością, że tylko Chrystus przez Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie daje człowiekowi zbawienie.

2. W związku z tym podejmujmy działania mające na celu odbudowanie relacji z tymi, z którymi  żyjemy w niezgodzie.

3. W środę Popielec, rozpoczynający Wielki Post. Do praktyk wielkopostnych należy post. Jest to umartwienie, podejmowane z pobudek wiary, a polegające na niespożywaniu pokarmów mięsnych (post jakościowy), i ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów (post ilościowy). Post jakościowy obejmuje wszystkie piątki całego roku, Środę Popielcową, Wigilię Paschalną i Wigilię Bożego Narodzenia, obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia. Post ilościowy, obejmuje jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Tzw. Post ścisły, łącznie ilościowy i jakościowy obowiązuje w Popielec i Wielki Piątek.

4. Od dnia 19 do 26 lutego trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W czwartek po Mszy wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji trzeźwości, a w sobotę różaniec w tej intencji. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia w intencji trzeźwości, a także nabożeństwo Drogi krzyżowej: o godz. 17.00 z udziałem dzieci, o godz. 17.30 z udziałem dorosłych, a w piątek po wieczornej Mszy dla młodzieży.

5. Spotkanie robocze przed nawiedzeniem z przedstawicielami wspólnot i katechetami w czwartek po Mszy wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza święta z Gorzkimi Żalami.

7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16:00 ruszy od nas „Męski różaniec ulicami miasta”, a zakończy się pod klasztorem Sióstr Urszulanek. Zapraszają Rycerze Kolumba.

8. Dziękujemy za 3 ofiary bankowe - 710 zł oraz 2 ofiary na witraż - 600 zł.

9. Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski napisał:
„Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii, apeluję do wszystkich biskupów, księży, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich w Polsce o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie.
Niech dobry Bóg ma w swojej opiece wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.”
W związku z tą tragedią datki zbierane do puszek będą przeznaczone na pomoc poszkodowanym w Turcji i Syrii.

10. Na wypełnianie Chrystusowego wezwania do miłości przyjmijmy błogosławieństwo Boże. Niech nas wspomaga i umacnia.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme