foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, jednak już od nas zależy, czy potrafimy z nich skorzystać. Dar pochodzący od Boga, albo przyjmiemy i wykorzystamy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucimy.

2.    Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym:
•    Dzieci: od poniedziałku do piątku godz. 17:00
•    Dorosłych: od poniedziałku do soboty po godz. 18.00
•    W niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
Tych zaś, którzy do świątyni nie mogą przyjść, zachęcamy do modlitwy w swoich domach.

3.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    we wtorek św. Franciszka z Asyżu;
    w czwartek św. s. Faustynę Kowalską (w diecezji włocławskiej);
    w piątek Matkę Bożą Różańcową. Ustanowienie święta Matki Bożej  Różańcowej jest wyrazem wdzięczności Kościoła za zwycięstwo wojsk chrześcijańskich nad Turkami pod Lepanto w dniu 7 października 1571 roku.

4.    Dziś Trzeci Dzień Nowenny przed nawiedzeniem Maryi w kopii Jasnogórskiej. Przebiega pod hasłem: "Matka trwająca na modlitwie”. Po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo eucharystyczne i różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00 Apel Jasnogórski. W tym kontekście bardzo ważnym wydarzeniem jest nasza pielgrzymka autokarowa z Parafii na Jasną Górę 22 października, aby symbolicznie zaprosić Matkę Bożą do naszej wspólnoty. Na tę i na pielgrzymkę do Świnic Warckich są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przy wyjściu z kościoła.

5.    Dziś o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

6.    Jutro o godz. 16.30 spotkanie wdów w pokoju przy kancelarii. Zapraszamy nowe wdowy.

7.    W nadchodzącym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci, a po niej różaniec.

8.    W czwartek spotkanie Bractwa Eucharystycznego o godzinie 17.00 w kaplicy Miłosierdzia, natomiast po nabożeństwie różańcowym spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum”. Żywy Różaniec spotyka się na filmie „Żywy”.

9.    W sobotę od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie w pokoju przy kancelarii psycholog terapeuta Bernadetta Wosiek.

10.    W najbliższą niedzielę 9 października, odbędzie się projekcja filmu „Żywy”, o godz. 17:15 w kaplicy Bożego Miłosierdzia. To prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Jezusem. Film na temat adoracji Najświętszego Sakramentu, a także jest zaproszeniem do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii; spotkania, które na zawsze odmieni życie. Wstęp wolny.

11.    Konferencje duchowe dla małżeństw z cyklu „Remont małżeński” będą głoszone podobnie jak w roku ubiegłym przez pana dr. hab. Mieczysława Guzewicza – biblistę i pastoralistę, w dniach 5-6 listopada. Wydarzenie jest kierowane do wszystkich małżeństw, niezależnie od ich stażu. Informacje i kontakt z organizatorem na plakacie w gablocie.

12.    Dziękujemy za 2 ofiary bankowe 850 zł oraz 5 indywidualnych na sumę 800 złotych.

13.    Polecamy prasę katolicką, szczególnie tygodnik Idziemy, a w nim m.in. artykuł: Bóg posyła nam aniołów – Jak rozumieć rolę aniołów, a szczególnie aniołów stróżów wobec człowieka, również dorosłego? - Swoimi przemyśleniami i doświadczeniem działania aniołów – dzieli się o. Dariusz Kowalczyk SJ.

14.    W rozpoczętym miesiącu różańcowym, przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi, niech Pan nam obficie błogosławi.