foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dziś 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Polećmy w naszych modlitwach wszystkich tułaczy i bezdomnych.

2.  Dzisiejsza liturgia słowa Bożego wskazuje, że Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne. To powinno nas mobilizować do ciągłej przemiany życia.

3.  Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w realizacji tego wezwania. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca nas do  jego codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej, czy też indywidualnie. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 różaniec z udziałem dzieci, w dni powszednie z udziałem dorosłych po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 16.00. Zapraszamy.

4.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
•    we wtorek św. Wincentego a Paulo;
•    w środę św. Wacława;
•    w czwartek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
•    w piątek św. Hieronima;
•    w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

5.  Przy naszym kościele istnieje wiele grup i wspólnot dla budowania swojej wiary i rozwijania życia religijnego. Chociażby Odnowa w Duchu Świętym, Kręgi biblijne, Kościół Domowy, Żywy Różaniec, Ministranci, Chór, Zespoły muzyczne, liturgiczne i wiele innych. Zachęcamy zainteresowania się do korzystania z tego bogactwa.

6.  W środę o godz. 15:00 akcja na Świecie „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata!”. Tego roku u nas w Parafii na placu przed Domem Pomocy Społecznej na ul. Armii Krajowej. Zapraszamy do modlitwy. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

7.  W środę na wieczór o godz. 18:00 Mszy św. będzie przewodniczył o. Józef Witko. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę te osoby, które pragną przemiany, albo chrystusowego uzdrowienia dla swoich bliskich, znajomych, albo dla siebie samego.

8.  W najbliższy piątek, z racji ostatniego piątku miesiąca, dyżur w Poradni Teologicznej będzie pełnił ks. Przemysław, który zaprasza od godz. 18.30 w pokoju naprzeciw kancelarii.

9.  W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo w pierwsza sobotę miesiąca o godz. 18.00. Nabożeństwo to mobilizuje nas do stanu łaski uświęcającej i do Komunii świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi.

10.  W pierwszą niedzielę października trzeci Dzień Nowenny przed nawiedzeniem Maryi w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Z tej racji po Mszy o godz. 16.00 będzie nabożeństwo eucharystyczne i różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00 Apel Jasnogórski. Tego samego dnia o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

11.  Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w uczciwości i sprawiedliwości.