foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Zajęci sobą mało zwracamy uwagę na drugiego człowieka, a jeszcze rzadziej zauważamy jego przemianę i nawrócenie. A tymczasem Chrystus zachęca nas do radości z tego, że grzesznik porzucił swój grzech i powrócił do domu Ojca. Czy jest to dla mnie powód do radości.

2.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XII Tydzień Wychowania, z którym połączone są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3.    W najbliższym czasie będziemy obchodzić dwa święta: w środę  Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy tej okazji zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także czy nosimy symbol naszej wiary na sobie; natomiast w niedzielę 18 września wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Czy naśladujemy jego gorliwość i pobożność?

4.    Ponadto w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Jana Chryzostoma, w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Bolesną, a w piątek św. Korneliusza i Cypriana.

5.    We wtorek po Mszy św. wieczornej  różaniec prowadzony przez wspólnoty parafialne, a o godz. 20.00 czuwanie Fatimskie - tajemnice bolesne, rozważanie i procesja.

6.    W piątek, z racji  trzeciego  piątku miesiąca po Mszy wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy we wrześniu przeżywać będą uroczystość chrztu świętego. Przypominamy, że katechezy u nas odbywają się w I i III piątek miesiąca po Mszy wieczornej.

7.    W sobotę przypada kolejna rocznica napadu Związku Radzieckiego na Polskę. Módlmy się za ofiary tej napaści, i aby ta historia się nie powtórzyła.

8.    Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę autokarową „Śladami św. s. Faustyny”. Osoby chętne mogą się zgłaszać do 15 września. Kontakt na plakacie w gablocie.

9.    22 października jedziemy całą wspólnotą diecezjalną na Jasną Górę, aby zaprosić Maryję do peregrynacji w kopii cudownego obrazu. Zapisy na autokar już niebawem w naszej parafii.

10.    Dziękujemy za 4 ofiary na witraż św. Archanioła Rafała na sumę 450zł.

11.    Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono da nam siłę do szukania zgody i budowania Królestwa Bożego między nami.