• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

Bezpłatne zajęcia terapeutyczne

900 lat Diecezji Włocławskiej

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA /04 IX 2022r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych, jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia Słowa. Zasadnicze jest jednak stwierdzenie  "Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być Moim uczniem”. Czy w tym kontekście  jestem uczniem Chrystusa?

2.  Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowania do przyjęcia sakramentów świętych. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do Pierwszej Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 uczniowie klas ósmych i zainteresowana młodzież złożą swe prośby o przyjęcie do grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Natomiast na Mszy św. o godz. 10.30  poświęcenie tornistrów pierwszoklasistom. Również na tej Mszy św. dziękczynienie za tegoroczne plony - dożynki z udziałem pana starosty Mariusza Bądziora i  zaproszonych gości. Wystąpi chór Lutnia z Warty.

3.  Spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum” we wtorek po Mszy wieczornej. Zapraszamy nowe osoby.

4.  Spotkanie Kręgu biblijnego w salce naprzeciw kancelarii w środę po nabożeństwie wieczornym. Zapraszamy chcących zgłębiać tajemnice Pisma świętego.

5.  W czwartek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Siewnej, z którym związany jest obrzęd błogosławieństwa ziarna i nasion. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu odpust w sanktuarium charłupskim. O godz. 9.00 sprzed  kościoła wyruszy pielgrzymka piesza na te uroczystości.

6.  W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców.

7.  W dniach 23-25 września organizowana jest pielgrzymka do Wilna, Różanegostoku, Sokółki i Niepokalanowa. Zapisy codziennie po wieczornej Mszy u p. Wiesławy Górskiej.

8.  Dzisiaj, w pierwszą niedzielę września drugi dzień Nowenny przed nawiedzeniem  naszych parafii przez Matkę Bożą w Ikonie Częstochowskiej. Przebiega on pod hasłem "Matka zawierzająca Bogu”. Po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo eucharystyczne wraz z różańcem, a o godz. 20.45 Apel Jasnogórski.

9.  O godz. 17:00 spotkanie Liturgicznego Zespołu Dorosłych.

10.  Od tego roku będą prowadzone raz w miesiącu bezpłatne zajęcia terapeutyczne przez psychologa p. dr Bernadettę Wosiek w pokoju naprzeciw kancelarii. Szczegóły w gablocie.

11.  Dziękujemy za 2 ofiary na witraż św. Archanioła Rafała na sumę 400 złotych.

12.  Oby Pan nam obficie błogosławił. Niech Jego krzyż, znak zbawienia i nadziei, naznaczy nasze ciało i duszę na kolejne dni i tygodnie.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme