• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA /28 VIII 2022r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Chrystus w dzisiejszej Liturgii Słowa, upomina nas, abyśmy nie popadali w grzech pychy ,,kto się wywyższa będzie poniżony, a kto się poniża będzie wywyższony”. Warto sobie zadać pytanie, czy w tym grzechu nie mam udziału?

2.    W dniu 1 września wspominamy i modlimy się za tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i podczas II wojny światowej. W tym dniu przypada również rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego stąd też zapraszamy na godz. 8.00 wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Spowiedź w I piątek miesiąca i w tygodniu na Mszach świętych - warto bowiem z czystym sercem wejść w kolejny rok edukacji.

3.    W liturgii wspominamy: w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzciciela, a w sobotę św. Grzegorza Wielkiego.

4.    Spotkanie katechetów we wtorek o godz. 18.45

5.    Spotkanie organizacyjne pielgrzymów śladami św. s. Faustyny w środę po Mszy wieczornej w salce parafialnej.

6.    W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź tradycyjnie w piątek od godz. 16:00, a o 16:30 Msza św. z udziałem dzieci.

7.    Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dwa razy w miesiącu: w pierwszy i trzeci piątek miesiąca. Najbliższa w przyszły piątek po Mszy o godz. 18:45. Możliwość spowiedzi na Mszy wieczornej.

8.    Ks. Przemek zaprasza ministrantów z rodzicami na spotkanie organizacyjne w sobotę o godz. 10:00.

9.    Od przyszłej niedzieli powracamy do katechez niedzielnych przed mszami i do Mszy św. o godz. 16:00 zamiast 20:00.

10.    Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji II Dzień Nowenny przed nawiedzeniem Maryi  w ikonie Jasnogórskiej pod hasłem ,,Matka zawierzająca Bogu”. Po Mszy św. o godz. 16:00 nabożeństwo eucharystyczne i różaniec, a o godz. 20:45 Apel Jasnogórski.

11.     Tego dnia (4 września) spotkanie Zespołu Liturgicznego po Mszy św. o godz. 16:00. Zapraszamy chętne osoby, które kochają Liturgię i chcą się bardziej zaangażować.

12.    Dziękujemy za 2 ofiary – 1 100 zł. na zainstalowany niedawno witraż św. Archanioła Rafała. Zapraszamy na nabożeństwa do świętych Archaniołów w każdy wtorek po Mszy świętej wieczornej.

13.     Od niedawna w polskich kinach można zobaczyć film fabularny pt. ,,Notre-Dam płonie”. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii. To opowieść o sile wiary, modlitwy oraz, co ma również symboliczne znaczenie w dzisiejszej zlaicyzowanej Europie - poświęcenie dla ratowania chrześcijańskich wartości.

14.     Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo na kolejne dni wypoczynku, pracy i nauki. Niech znak Krzyża świętego prowadzi nas po drogach rozpoczynającego się tygodnia.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme