foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Jakie dobra gromadzimy? Czy te doczesne czy wieczne? To pytanie staje w centrum dzisiejszej liturgii słowa. Jeżeli gromadzimy dobra doczesne, to one się kiedyś skończą, a jeśli wieczne, to wykorzystamy je do osiągniecia zbawienia.

2.  Świętem, które uświadamia nam tę prawdę jest Przemienienie Pańskie 6 sierpnia, które związane jest z doświadczeniem Chrystusa jako Boga i Jego działaniem leczącym człowieka z choroby duszy i ciała. W Przemienienie Msze święte w sobotę o godz. 7.00, 9.00, i 18.00. O godz. 16.00 i 17.00 Msze św. ślubne. W związku z tym została przesunięta intencja za +Alicję Pawlaczyk. W tym dniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 18.00 medytacja, różaniec i procesja fatimska.

3.  Kościół w sierpniu kieruje zachętę do ludzi dobrej woli do abstynencji od napojów alkoholowych w intencji wyjścia z nałogu wielu naszych braci i sióstr. Pamiętamy też o sierpniu 1980 roku w którym zostało zapoczątkowane dzieło przemiany naszego kraju.

4.  Podejmujmy w tym miesiącu działania również i my, aby przemieniać nasze życie i zbliżyć się do Boga. Takim dziełem może być piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

5.  W tym tygodniu wspominamy:
         poniedziałek - św. Alfonsa Marii Liguoriego i kolejna rocznica wybuchu powstania warszawskiego;
         wtorek - odpust Porciunkuli;
         czwartek - św. Jana Marii Vianeya. Tego dnia również pierwszy czwartek z modlitwą o powołania;
         pierwszy piątek ze spowiedzią od godz. 16.00 i Mszą św. o godz. 16.30.

6.  W następną niedzielę (7 sierpnia), rozpoczynamy w całej diecezji Nowennę przed nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej. Sierpniowa niedziela będzie przebiegać pod hasłem ,,Matka ucząca przebaczenia”. Wówczas towarzyszyć nam będą podczas Mszy świętych rozważania o Matce Bożej, a po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo eucharystyczne i modlitwa różańcowa. Po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

7.  Prace w naszym kościele posuwają się naprzód. Zamontowano już nowe szyby w ramie okiennej, siłowniki do okien uchylnych, pomalowano filary i ścianę wokół otworu okiennego. W tym tygodniu planowany jest montaż witraża przez Firmę z Krakowa. Demontaż rusztowań prawdopodobnie w poniedziałek 8 sierpnia, a we wtorek 9 sierpnia generalne sprzątanie po pracach i ustawienie ławek. W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc tego dnia.

8.  Dziękujemy za ofiary na witraż: 3 bankowe - 600 zł. i 3 indywidualne - 500 zł.

9.  Pamiętajmy, że skarb chrześcijanina jest w niebie, a nie na ziemi. Dlatego, gdzie jest nasz skarb, tam też powinno podążać serce. Niech Boże błogosławieństwo nam pomoże.