foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1.  Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zachęca nas, abyśmy porzucili wszystko to, co przesłania nam Jezusa i od niego oddziela. Musimy pozwolić się prowadzić w życiu Duchowi Świętemu, a wtedy osiągniemy wolność. Otwórzmy się ma działanie Bożego słowa w naszym życiu.

2.  Jutro Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.  W środę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Przenieśmy się myślą do progów apostolskich, gdzie Piotr i Paweł, przelawszy krew męczeńską, kładli fundamenty pod jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Msze święte w naszej parafii o godz.7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na tzw. „świętopietrze” - wsparcie Ojca świętego.

 

4.  We wtorek wspominamy św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

5.  Zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa ku czci najświętszego Serca Pana Jezusa.

6.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. ze względu na urlopy od godz. 15.45.

7.  Tradycyjnie zapraszamy na pierwsza sobotę miesiąca o godz. 18.00.

8.  Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne na przyjęcie Koreańczyków podczas ŚDM : 60 euro i 150 złotych. Dziękujemy też za ofiarę 100 złotych na potrzeby kościoła.

9.  W lipcu i sierpniu tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 natomiast będzie Msza św. o godz. 20.00.

10. Dziś dzień imienin ks. kan. Zenona Banasiaka. Msza w jego intencji o godz. 16.00.

11. Przy wyjściu można jeszcze dzisiaj złożyć swój podpis pod dwiema obywatelskimi projektami: pierwszy dotyczący ochrony życia i zakazu aborcji, drugi zatytułowany „Wolna niedziela” dotyczący poszanowaniu niedzieli jako dnia wolnego od handlu.

12. Zostało jeszcze 5 ostatnich miejsc na wyjazd na nocne czuwanie i Mszę Świętą z papieżem Franciszkiem w dniach 30-31 lipca 2016. Cały czas zapraszamy i zachęcamy. Jest organizowany wyjazd na Mszę z Papieżem 28 lipca na Jasną Górę. Osoby, które się zgłaszały proszone są o pilny kontakt z P. Ulą Kuras.

13. Udział Parafii NSJ w Dniach w Diecezji: Nasza parafia i dekanat włączy się w udział w wydarzeniach diecezjalnych przez zorganizowanie pielgrzymek do Świnic Warckich 22.07 i Lichenia 23.07. W Licheniu odbędzie się główne wydarzenie diecezjalne ŚDM. Msza św. dla wszystkich 1000 uczestników z 13 krajów oraz prezentacja poszczególnych delegacji młodzieży. Już dziś zachęcamy. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdów to 20 i 30 zł.

14. Jest także organizowany wyjazd na Jasną Górę na Jasną na 25 Pielgrzymkę Przyjaciół Radia Maryja. Zapisy u P. Krystyny.

15. Ze względu na ŚDM zmianie ulegnie termin przybycia do naszej parafii Pielgrzymki Bydgoskiej. Pielgrzymi przybędą do nas już w piątek - 8 lipca około godz. 18.00. Tradycyjnie prosimy o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach.

16. Idźmy w nasze codzienne życie razem z Jezusem. Niech On nam błogosławi.