foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  „Panie naucz nas modlić się” Ta prośba znajduje się w centrum dzisiejszej liturgii słowa. Niech stanowi także centrum naszego życia podczas wakacji.

2.  Przypominamy o modlitwie porannej i wieczornej, ale także i tej w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański, którą możemy odmawiać trzy razy w ciągu dnia: rano, w południe i wieczorem. Pamiętajmy też o różańcu i Koronce do Miłosierdzia Bożego.

3.  Zbliża się sierpień - czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. Zbliża się też nasza pielgrzymka sieradzka. Może warto wziąć w niej udział, aby świadczyć o swojej bliskości z Bogiem i bliźnimi.

4.  Organizowana jest pielgrzymka śladami św. s. Faustyny w dniach 29 września do 2 października br. Bliższe informacje oraz kontakt z organizatorem na plakacie w gablocie przed kościołem.

5.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
     o    w poniedziałek św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa patrona kierowców - stąd też dziś niedziela św. Krzysztofa: modlitwa za kierowców i po mszach świętych poświęcenie pojazdów oraz przeprowadzenie akcji „Miva Polska” polegającej na zbiórce ofiar za  szczęśliwie przejechane kilometry na pojazdy dla polskich misjonarzy;
     o    we wtorek śś. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny - odpust we Wróblewie;
     o    w piątek śś. Marty, Marii i Łazarza.

6.  Serdeczne podziękowania kierują do parafian rodzice Amelki za kolejne wsparcie dla córki. Zebrali 9.018zł 35gr i 2 euro.                                                                                              

7.  Dziękujemy za  4 ofiary na witraż  na sumę 1400 złotych. Jak widzimy trwają już od ubiegłego poniedziałku prace związane z usunięciem  starego oszklenia, konserwacją ramy okiennej. Rozpoczęto już montaż nowych szyb.

8.  Odnówmy naszą modlitwę ucząc się jej od Jezusa. Niech On nam błogosławi, abyśmy przez modlitwę weszli w obecność i rozmowę z Bogiem.