foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Chrystus nas fascynuje, pewnie wielokrotnie to zauważyliśmy, ale lęk, obawa i wygodnictwo nie pozwala mi na to, aby za Nim iść. Może jednak warto wykorzystać czas wakacji, aby podjąć Chrystusowe wezwanie "Pójdź za Mną”.

2.  Dla pogłębienia swojej wiedzy religijnej i wiary w Jezusa Chrystusa, podejmijmy lekturę książki i prasy religijnej, tygodnika Idziemy, który można nabyć po Mszy świętej.

3.  W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza; w środę - uroczystość św. Piotra i Pawła - Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na świętopietrze. Kancelaria będzie nieczynna. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

4.  W nadchodzącym tygodniu przypadają także: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o 16.30 dodatkowa Msza święta. W sobotę Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie i procesja fatimska.

5.  Dzisiaj z intencji wspólnot parafialnych o godz. 12.00 Msza św. w intencji ks. Macieja Adamskiego i oficjalne podziękowanie oraz pożegnanie. Z dniem 1 lipca ks. Maciej zostaje przeniesiony na wikariat we Włocławku. Już teraz dziękujemy mu za wkład w rozwój duchowy naszej parafii i życzymy Bożej opieki i radości z kapłaństwa.

6.  Jutro spotkanie w naszej parafii konserwatora z Kurii Biskupiej i wykonawcy witraża oraz ustalenie kolorystyki przy odnowieniu Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7.  W tym tygodniu zostaną podjęte prace malarskie w wikariatce.

8.  W pierwszą niedzielę miesiąca, za tydzień taca inwestycyjna. Dziękujemy za ofiarność.

9.  „Pójdź za Mną”- te słowa wypowiada dziś Jezus do każdego człowieka. Niech łaska Eucharystii, której doświadczyliśmy, uzdalnia nas do przyjęcia tego zaproszenia, aby nasza droga przez życie miała miejsce zawsze przy boku Zbawiciela.